Nowy zasilacz, stara płyta, taka wtyczka :D

siema, kupiłem nowy zasilacz bo stary już rady nie dawał i się grzał
na starej płycie mam takie wejście 8 pin ale w starym zasilaczu była tylko wtyczka 4 pin


nowy zasilacz ma 2x 4 pin

powinienem podpiąć obie czy lepiej nie ryzykować i tylko 1 wpiąć
na 4 pin normalnie działa

raport cpu-z
(wiem że stary szrot , ale działa)

DESKTOP-UIM61PK.txt (74,3 KB)

Obie wtyczki można spokojnie wpiąć

zrobiłem stres test w Occt i sensor TEMP 1 osiągnął 77 C
jak określić co on mierzy?
procek? płyta ? mostek północny?
coś się grzeje

Wrzuć zrzut ekranu z OCCT w trakcie trwania testu i jednocześnie wynik z CPU-Z (taki jak poprzednio). Będzie można porównać wskazania z OCCT i CPU-Z.

77 C nie jest nadzwyczajną temperaturą jeśli chodzi o CPU podczas stress testu. Nawet dosyć chłodno.

Pasta termoprzewodząca na procesorze kiedy była wymieniana?
Na pewno nie zaszkodzi wyczyścić radiator i wentylator.

Ten OOCt naprawdę taki dobry? zaraz się przełączę na windę i sprawdzę

Zwykły benchmark. Ani dobry ani zły.

Raczej nie bo nie podaje żadnego wyniku, ma raczej szukać niestabilności i błędów w pracy.

siema
radiator na procku wymieniany jakoś pól roku temu. dobrze założony bo przy obciążeniu ciepły , czyli odprowadza nadmiar
radiatory czyściłem jakieś 2 tyg temu

oto logi

DESKTOP-UIM61PK.txt (74,3 KB)

wydaje mi się że to mostek. na dotyk najcieplejszy jest

Czyli najprawdopodobniej chłodzenie procka do wymiany. :smiley: Phenomy x6 mają zalecaną do 60stopni, ale wyniki potwierdź jeszcze dedykowanym programem AMD, ooct przy AMD czesto źle pokazuje (mi raz pokazał 112 stopni, a komputer dalej działał bez resetu itp:P).

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Phenom%20II%20X6%201055T%20-%20HDT55TFBK6DGR%20(HDT55TFBGRBOX).html

Mam takie https://www.mindfactory.de/product_info.php/be-quiet--Pure-Rock-Slim-Tower-Kuehler_1119244.html

Takie będzie lepsze?

Patrząc na TDP (120W vs. 200W) lepsze będzie na pewno. Ale jak na AIO to bardzo kiepsko - konkurencyjny Navis 240 ma TDP na poziomie 350W.

Raczej nie, bo warte 1/2 całego komputera. :slight_smile: Poszukałbym raczej tańszej i używanej Fery od SIlentiuma, powinna dać radę i wyjdzie pewnie za 1/3 ceny.