Nowy zasilacz. Strasznie grzejaca sie karta graficzna

Witam mam problem po wymianie zasilacza na z 350W na 400W kata graficzna strasznie mi sie grzeje czy to normalne ?

Czy jest opcja złego podłaczenia i przez to karta sie grzeje ?

Mógłbyś dokładniej opisać swój problem?

nie podłączyłeś pewnie dodatkowego zasilania albo karta od zawsze się grzeje tylko ty o tym nie wiedziałeś…

jaki zasilacz był a jaki jest?

podaj parametry kompa

Miałem zasilacz 350W atx firmy Mode com Feel i karte graficzna Gigabyte Geforce 7600gs 256mb nie grzała sie bardzo na tym zasilaczu. Dzsiaj dostałem zasilacz Mode Com MC-400ATX 2.0 PFC 400W wymieniłem ten 350W na 400W i nie wiem czy karta graficzna mi sie grzeje od tego ze zle podłaczyłem ten nowy zasilacz 400W czy poprostu tak ma byc. powiem jeszcze ze na tym 350W tak sie nie grzała

tu sa parametry kompa http://wklej.org/id/16a2c37cbd

Może brakuje wentylatorków w obudowie- nowy zasilacz ma jakieś układy wyciszające (zmniejszające prędkść wbudowanego wiatraka) i przez to wydmuchuje mniej powietrza.

ja z wiatrakiem mam problem bo działa na max obrotach od 3 miesiecy w

Jak stwierdziłeś, że karta ma większą temperaturę niż wcześniej?

tak radiator od karty graficznej tez jest strasznie ciepły

Czy to możliwe że podłonczyłem zaduże napięcie gdzieśs ? czy to możliwe ?

ale sprawdzałeś to termometrem, programem czy po prostu palcem??

ale ta karta to gigabyte z pasywnym chłodzeniem to co się dziwić ze temperatura jest wysoka

radiator u mnie (koło wiatraczka) jest parzący a mimo wszystko temp gpu wynosi 60*C

Czyli nie jest parzący, albo jesteś przeczulony. Próbuj przytrzymać palca, dopiero wtedy wiadomo czy bliżej do 100 stopni czy 50 :slight_smile:

a jaka powinna byc normalna temp pracy karty ?

max 120*C-140*C ale nie wszystkie!

Mariosti* , procesor graficzny ma temp 60* ale radiator na 100% dużo więcej…

Fizycznie niemożliwe, bo to procesor graficzny generuje ciepło, a ciepło może zostać przeniesione na radiator tylko jeśli temp gpu jest wyższa, tak więc jeśli gpu ma 60 stopni to radiator w najlepszym przypadku ma 55stopni jeśli masz dobrą pastę termoprzewodzącą pod nim… Ewentualnie dioda termiczna skopana i odczyt nieprawdziwy…