Nowy zasilacz z większą mocą. Corsair, OCZ, a może Tagan?

Witam,

Jako, że po kupnie nowej zasiłki OCZ StealthXtreme 600W SLI na allegro, zostałem zrobiony w jajo i sprzedający się wycofał po kupnie, poszukuje teraz zasiłki do zestawu jak w podpisie.

Zastanawiam się między Korsarzem 550W (41A na linii V12) lub OCZ stealthXtreme 600W SLI (taaaa, znowu). Ma ktoś jakieś inne propozycje?

Cena tak do 250-260 zł z przesyłką. Isnieje również możliwość zakupu w komputroniku (ściągną towar do mojego miasta) ale jak wiadomo, sklep jest drogi.

Jakieś propozycje?

Ja proponuję Korsarza. Sam mam HX620W i jestem bardzo zadowolony.

Ja też Ci proponuję Corsair-a. Obie zasiłki praktycznie ta sama klasa. Corsair troszeczkę wyżej oceniany, no i duży plus to 5 letnia gwarancja.

VX’a 450 ten zestaw obciąży może w połowie deklarowanych przez producenta parametrów, a u corsaira są one dość znacznie zaniżone (w dużej mierze zapewne z uwagi na długą gwarancję), co tym bardziej sugeruje że 550’tka nie jest potrzebna (nawet jeśli w planach masz rozbudowę o quada i dużo mocniejszą grafikę).

I Corsair 450W i OCZ 500W by to uciągnęło, więc jak nie planowana rozbudowa to właśnie w tym guście być coś patrzył. A jak coś mocniejszego na przyszłość potrzebne, to bierz mocniejsze modele Corsair’a, chociaż zgodzę się z Mariosti* , że i te 450W ciężko będzie spocić.

A co myślicie (pytam dla info) o OCZ StealthXTreme 600W SLI (4 linie v12 po 18 A)…?

Nie zakładam nowego wątku, bo nie ma sensu a chcę o coś zapytać - powiedzcie mi czy zasiłka CHIEFTEC CFT-500-A12S to dobry wybór ?? Koszt to jakieś 250 zł (plus-minus). Jak on się ma do OCZ albo Pentagramów czy Corsair`a ?? i czy te 500W (pisze to w przenośni bo wiem że nie należy tak do końca na waty patrzeć bo liczy się coś innego, np ilość linii 12V…) -czy wystarczy do GF9600 GT, Core2Duo E8400 i 2 GB DDR2 ?? Ewentualnie jakaś katra muz. (w przyszłości), acha i mobo Foxconn P35A-S. To chyba tyle, czekam na jakieś info.

Możesz to sprecyzować ??

Nie no, 450W brać w tych czasach to lekkie nieporozumienie, zwłaszcza, że karty graficzne wołają coraz więcej papu. Nawet gdy nasz zestaw miałby brać 420W to i tak lepiej mieć jakiś zapas, a nie żyłować zasilacz na fulla.

Neth , OCZ SXS 500W rev.2 > Corsair 450W > Corsair 550W(jak planowana poważna przyszła rozbudowa)

Za 230zł± masz Corsair’a 550W i właśnie jego bym kupował i spokojnie starczy na taką konfigurację jaaro77 (starczyłby i 450 spokojnie).

waderr73 450W od Corsair’a starczyłoby spokojnie na mocno podkręcony sprzęt z hd4870, a i myślę, że z hd4870x2 by sobie pewnie dało radę (już może nie na wyżyłowanym sprzęcie) choć by się już pociła.

Tylko teraz tak. Moja stara zasiłka to Modecom MC 350W. Chce kupić nową, bo zależy mi na OC karty, a dwa chciałbym mieć większy zapas. Teraz kwestia tego, czy opłaca się kupować zasilacz na teraz czy przyszłościowy. Bo nawet jak dziś kupie Korsarza 550W to i tak pewnie będzize za słaby na nowego kompa… -.-

Nienawidze rynku :stuck_out_tongue:

550W Corsair’a wystarczy Ci na mocno podkręconego kompa na platformie AMD z hd4870x2, więc przyszłość raczej masz zapewnioną.

Nie porównuj Corsair’a do Modecoma MC(który zły nie jest), nie ta półka…

…że starczy to ok, ale czy to dobry wybór ?? do tego dochodzą dwa dyski samsunga 200 i 320GB i też wystarczy, po prostu pytam w czym tak naprawdę inne firmy są lepsze (jeżeli tak jest - bo nie wiem).

W jakości wykonania i użytej elektroniki co przekłada się na wysoką sprawność, stabilność, ciszę i często większą faktyczną maksymalną moc niż podaje się w specyfikacji.

Jak nie planujesz kart x2 albo cf/sli to będzie to idealny wybór.

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Oto wyniki na platformie AMD Phenom X4 9850 Black Edition @ 3 GHz, Gigabyte MA790FX-DQ6, Corsair Dominator TWIN2X2048-10000C5DF2 GB @ 1066 MHz, 5-5-5-15, Seagate Barracuda 7200.11 1000 GB. HD 4870- 403W, GeForce GTX 280- 476W, HD 4870 X2- 582W.

Dokładnie - popieram zdanie przedmówcy i nie zgadzam się z tym że 450 starczy na hd4870 - w kilku sklepach “fachowcy” też to sprawdzali i stwierdzili, że nie zaryzykowali by czegoś takiego …

“HD 4870- 403W” Biorąc pod uwagę prawdopodobną opcję, że Corsair 450W ma maksymalną moc na poziomie 500W, mamy zapas 100W na bardzo podkręconym phenomie. Dlaczego więc twierdzicie, że nie starcza?

“HD 4870 X2- 582W” tutaj mówiłem, że reszta zestawu nie może być wyżyłowana…

W czym problem?

Nie no. Nie zrozum mnie żle. 403W to taki zasilacz już się poci. Już wielu ludzi zakładało, że ich zasilacz ma większy zapas mocy i póżniej lecieli po nowy :smiley: Jak wiadomo każdy zasilacz po jakimś czasie traci swą sprawność i dlatego lepiej mieć pewny zapas a nie " prawdopodobnie"

waderr73 , No i patrz, nie przeczytałeś najwyraźniej mojego posta… ten zasilacz tylko dlatego nie nazywa się 550’tką, aby mógł bez problemu 24/7 być obciążny 450Wattami bez szkody dla bezawaryjności, jakości napięć i dotrzymania 5letniej gwarancji bez żadnych problemów.

Buehehehe, podstawowa nieznajomość dodawania, jak wg ciebie procesor od TDP 125W i karta o tdp ok 250w mają pociągnąć prawie 600W? Czy czasem przy teście z którego bezmyślnie skopiowałeś te dane nie było zdjęcia miernika mocy? Czy przypadkiem nie widać że jest do niego wpięta wtyczka przypominająca zwyczajny wtyk do 230V gniazda sieciowego? Czy wiesz co to oznacza? Ten miernik wskazuje obciążenie sieci a nie zasilacza, to są dwie różne rzeczy. Te 582W z sieci to dla corsaira obciążenie dokładnie 465.6W, a jeśli przeczytałbyś chociaż jeden większy temat o tych zasilaczach na tym forum to wiedziałbyś że vx450 bez problemu znosi obciążenie powyżej 550W, dlatego mimo tej samej liczby w nazwie to jest zasilacz z zupełnie innego segmentu niż bardzo przyzwoity amacrox 450pnf i tym podobne. Konkurencyjny ocz ma większą liczbę w nazwie a wcale nie jest mocniejszy. Troszke fizyki ze szkoły podstawowej przypomnieć przydałoby się.

“Już wielu ludzi zakładało, że ich zasilacz ma większy zapas mocy [szli do sklepu, kupowali wypasiony TAKE ME 500W !] i póżniej lecieli po nowy”

A jeżeli chodzi o pocenie to np:

odnajdź na stronie http://www.nvision.pl/art-157-50/45_zas … _dane.html tabelkę z “Corsair Modular CMPSU-520HXEU (520W)”, którego deklarowana moc wynosi 520W:

-między 177W a 577W występują wahania napięcia na liniach: +3,3V (3,38-3,34), +5V (4,97-4,92) i najważniejsza linia +12 (12,12-12,04);

-sprawność 84% przy 177W wzrasta do 86% przy 407W i powraca do 84% przy 577W.

Szczerze powiem, że ciężko zauważyć mi tutaj efekty “pocenia się”.

Podobnie rzecz się ma z “Corsair Modular CMPSU-620HXEU (620W)”.

Ktoś powie, że HX to lepsza seria. Po części się można zgodzić i aż takich wyników możliwe, że nie osiągniemy na VX tak imponujących wyników, ale bez przesady, przy pobieraniu 400W przez zestaw możliwe, że ten Corsair 450W będzie w pełni sił.

Dla przykładu można spojrzeć na kulejące produkty takie jak “Pentagram Silent Force PSF 430-P12S (430W)” (którego maksymalna moc szybko się kończy) czy “Amacrox Warrior AX400-PNF (350W)” (czyli nasz MC-350, który ogólną sprawnością nie grzeszy).

“Jak wiadomo każdy zasilacz po jakimś czasie traci swą sprawność” można wiedzieć skąd wiadomo? Może jakiś teścik? Tylko na zasilaczach, a nie produktach zasilaczopodobnych…

@Mariosti*

Dzięki za sprecyzowanie. Co do poboru Wattów to słusznie zauważyłeś, jest to pobór z gniazdka sieciowego. Przy sprawności zasilacza na poziomie ok. 80% to tyle wyjdzie 465.6W. Jedna rzecz mnie nurtuje, piszesz, że zasilacz corsair 450W może oddać moc 550W. Ale tylko przez pewien okres czasu, tak?

To, że w teście wyciągnęli z niego 550W to nie znaczy, ze będzie nam dostarczał cały czas taką moc.

@Adalbert

markowe też padają :smiley:

Biorąc pod uwagę, że jest to pobór z gniazdka karty 4870 to 450W nie powinien się pocić ( chyba :lol: )ja bym nie zaryzykował. no,ale 4870 X2 na 450W to już nieporozumienie.

Teściku nie mogę Ci dać, jest to nie tylko moja opinia. Naczytałem się innych forach, ale tak na logikę jest to tylko elektronika (kondensatory itp.)

A co będzie jeśli kolega będzie chciał za rok kupić sobie 4870 X2 i podkręcić trochę procka? To co mu powiemy “sorry” kup sobie nowy zasilacz??

Moje zdanie jest taki, ze na dzisiaj i na przyszłość optymalnym wyborem jest 550W- 620W.