Nowy,zepsuty zasilacz FORTON

(suchmen) #1

To masz pecha bo zasilacz jaki kupiłeś to wielki bubel i od razu powinien iść do śmietnika-fortony to badziewie a mało tego wydaje mi się że gość opchnął ci zepsuty zasilacz skoro ten dym-dlatego dałeś się wrobić i to nieźle.

(Olaponiatowicz) #2

Wybacz, ale jak można uzyskać 19,5 A mocy linii 12-voltowej z zasilacza... 350 W ??? Ja rozumiem, że niska cena Ciebie zachęciła do kupna, ale... to tzw. NoName. Poza tym osoba wystawiająca przedmiot pisze, iż zasilacz ma złącze 6-pin pod PCI-E, jednak nigdzie nie widzę na rysunkach tego złącza...

Edit:

http://support.asus.com.tw/PowerSupplyCalculator/PSCalculator.aspx?SLanguage=pl-pl <-- przelicznik mocy zasilacza

(Lammermoor) #3

Do 10-ciu dni masz prawo zwrócić zakupiony sprzęt, nawet bez podania przyczyny, składając oświadczenie na piśmie. Poczytaj na Allegro "O mnie", masz tam regulamin sprzedającego, najlepiej jeszcze zadzwoń i poinformuj o zwrocie. Ja kupiłam niedawno Fortrona 400W dla znajomych i też zwróciłam, napięcie na linii +12V wynosiło ponad 12.80V, sprzedawany był jako nowy. Ogólnie Fortrony to "leżaki", zbyt długo składowane w magazynach, zależy jak się trafi. Obecnie również korzystam z takiego ponad dwa lata i wszystko jest ok.

(Marjaan) #4

Was chyba pogięło... :x

Napisz do sprzedawcy, sam kupowałem siostrze taki sam zasilacz, nie ma z nim żadnych problemów a napięcia daje stabilniejsze od modecom MC 400W [sprawdzane miernikiem...].

Możliwe, że zasilacz uszkodził się w trakcie przesyłki. Sprzedawca powinien go wymienić.

(suchmen) #5

Nie dawajcie linków do kalkulatorów użycia mocy zasilania adekwatnie do wybranego sprzętu bo one kłamią-2 lata używałem zasilacza 350W noname na moim sprzęcie w podpisie i działało sprawnie a na stronce pisze wyraźnie że minimum to 400W zasilacza.To jakieś nieporozumienie

(Asterisk) #6

Raczej przezorność - rezerwa mocy ochrania przed spaleniem zasilacza

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Proszę uważać na słownictwo.

.

(jarekm26) #7

hmmmm.... wg. mojego kalkulatora: P= U*I

12Volt x 19.5Amper = 230 Wat

5 x 30 = 150

3.3 x 28 = 92

= 472 Wat :shock:

i to wszystko za jedyne 45 polskich zlotych... niezłe jaja :lol:

(Marjaan) #8

Przecież masz gwarancje na niego... :x

(jarekm26) #9

tak jest, podaj dokładną konfigurację i ile masz kasy na nowy zasilacz... :smiley:

(jarekm26) #10

http://allegro.pl/item618889955_markowy ... ancja.html

to jest aż nad to wystarczajacy zasilacz do twojej konfiguracji,

nawet gdybyś kiedyś chciał zwiększyć wydajność swojego komputerka

o lepsze podzespoły, no, ale poczekaj też na propozycje innych userów...

(nero) #11

Co wy ludzie piszecie.

Fortrony to bardzo dobre zasilacze, sam posiadam fortrona od dwóch lat i bardzo sobie chwalę. Zasilałem nim nie tylko komputer ale i różne inne rzeczy wrażliwe na niestabilne napięcia (m.in. testowałem przetwornice impulsowe) i problemu nie było. Napięcia bardzo stabilne.

Człowieku 350W to moc jaką może maksymalnie oddać. To do jakiego prądu maksymalnego są dostosowane poszcególne linie nie oznacza, że z każdej z nich w tym samym czasie będziesz mógł tyle pobrać i że możesz sobie to tak sumować. Producent wyraźnie napisał 350W a nie 472W. Poprostu podłączając coś pod zasilacz lepiej nie przekraczać zalecanego prądu z linii oraz maksymalnej mocy 350W i tyle. Wszystko oczywiście zależy od chłodzenia.

Co do zasilacza to według opisu masz 24 miesiące gwarancji. Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą i opisz sytuację. Z tego co napisałeś to uszkodził się raczej nie z Twojej winy. Napisz jeszcze czy po odebraniu paczki podłączyłeś go odrazu pod prąd czy poczekałeś z godzinke? Być może zawilgotniał w środku, chociaż podejrzewam że temperatura na zewnątrz nie wiele różni się od tej w Twoim pokoju więc to raczej nie to.

(fiero) #12

Różnie to bywa, tego czynnikia nie można też wykluczyć. Możliwe też że ktoś sobie (dla zabawy, przez nie uwage) przełączył zasilanie z 220V na 110V, lub po prostu trafileś na wadliwy egzemplarz. Jednak na pewno nie można powiedzieć że Fortrony to słabe zasilacze. Jeżeli ktoś uważa inaczej niech poszuka sobie testów.

(jarekm26) #13

no dobra, zgodze sie bo u mnie wyszlo 596Wat...

(Azazel33) #14

Zacznijmy od tego ze stare fortony maja dupną linie 12v, a 80% fortonow na allegro to przemyt za chinskiego muru, ja bym ci propoowal Modecom MC-350 dobry stosunek Jakosc/Cena ! Tylko Modecom MC, nie FEEL !!

(Błażej) #15

Mogą lecz w większości przypadków będa pracowały nadal z pełnym obciążeniem.