Nowy,zepsuty zasilacz FORTON

To masz pecha bo zasilacz jaki kupiłeś to wielki bubel i od razu powinien iść do śmietnika-fortony to badziewie a mało tego wydaje mi się że gość opchnął ci zepsuty zasilacz skoro ten dym-dlatego dałeś się wrobić i to nieźle.

Wybacz, ale jak można uzyskać 19,5 A mocy linii 12-voltowej z zasilacza… 350 W ??? Ja rozumiem, że niska cena Ciebie zachęciła do kupna, ale… to tzw. NoName. Poza tym osoba wystawiająca przedmiot pisze, iż zasilacz ma złącze 6-pin pod PCI-E, jednak nigdzie nie widzę na rysunkach tego złącza…

Edit:

http://support.asus.com.tw/PowerSupplyCalculator/PSCalculator.aspx?SLanguage=pl-pl <-- przelicznik mocy zasilacza

Do 10-ciu dni masz prawo zwrócić zakupiony sprzęt, nawet bez podania przyczyny, składając oświadczenie na piśmie. Poczytaj na Allegro “O mnie”, masz tam regulamin sprzedającego, najlepiej jeszcze zadzwoń i poinformuj o zwrocie. Ja kupiłam niedawno Fortrona 400W dla znajomych i też zwróciłam, napięcie na linii +12V wynosiło ponad 12.80V, sprzedawany był jako nowy. Ogólnie Fortrony to “leżaki”, zbyt długo składowane w magazynach, zależy jak się trafi. Obecnie również korzystam z takiego ponad dwa lata i wszystko jest ok.

Was chyba pogięło… :x

Napisz do sprzedawcy, sam kupowałem siostrze taki sam zasilacz, nie ma z nim żadnych problemów a napięcia daje stabilniejsze od modecom MC 400W [sprawdzane miernikiem…].

Możliwe, że zasilacz uszkodził się w trakcie przesyłki. Sprzedawca powinien go wymienić.

Nie dawajcie linków do kalkulatorów użycia mocy zasilania adekwatnie do wybranego sprzętu bo one kłamią-2 lata używałem zasilacza 350W noname na moim sprzęcie w podpisie i działało sprawnie a na stronce pisze wyraźnie że minimum to 400W zasilacza.To jakieś nieporozumienie

Raczej przezorność - rezerwa mocy ochrania przed spaleniem zasilacza

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Proszę uważać na słownictwo.

.

hmmmm… wg. mojego kalkulatora: P= U*I

12Volt x 19.5Amper = 230 Wat

5 x 30 = 150

3.3 x 28 = 92

= 472 Wat :shock:

i to wszystko za jedyne 45 polskich zlotych… niezłe jaja :lol:

Przecież masz gwarancje na niego… :x

tak jest, podaj dokładną konfigurację i ile masz kasy na nowy zasilacz… :smiley:

http://allegro.pl/item618889955_markowy … ancja.html

to jest aż nad to wystarczajacy zasilacz do twojej konfiguracji,

nawet gdybyś kiedyś chciał zwiększyć wydajność swojego komputerka

o lepsze podzespoły, no, ale poczekaj też na propozycje innych userów…

Co wy ludzie piszecie.

Fortrony to bardzo dobre zasilacze, sam posiadam fortrona od dwóch lat i bardzo sobie chwalę. Zasilałem nim nie tylko komputer ale i różne inne rzeczy wrażliwe na niestabilne napięcia (m.in. testowałem przetwornice impulsowe) i problemu nie było. Napięcia bardzo stabilne.

Człowieku 350W to moc jaką może maksymalnie oddać. To do jakiego prądu maksymalnego są dostosowane poszcególne linie nie oznacza, że z każdej z nich w tym samym czasie będziesz mógł tyle pobrać i że możesz sobie to tak sumować. Producent wyraźnie napisał 350W a nie 472W. Poprostu podłączając coś pod zasilacz lepiej nie przekraczać zalecanego prądu z linii oraz maksymalnej mocy 350W i tyle. Wszystko oczywiście zależy od chłodzenia.

Co do zasilacza to według opisu masz 24 miesiące gwarancji. Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą i opisz sytuację. Z tego co napisałeś to uszkodził się raczej nie z Twojej winy. Napisz jeszcze czy po odebraniu paczki podłączyłeś go odrazu pod prąd czy poczekałeś z godzinke? Być może zawilgotniał w środku, chociaż podejrzewam że temperatura na zewnątrz nie wiele różni się od tej w Twoim pokoju więc to raczej nie to.

Różnie to bywa, tego czynnikia nie można też wykluczyć. Możliwe też że ktoś sobie (dla zabawy, przez nie uwage) przełączył zasilanie z 220V na 110V, lub po prostu trafileś na wadliwy egzemplarz. Jednak na pewno nie można powiedzieć że Fortrony to słabe zasilacze. Jeżeli ktoś uważa inaczej niech poszuka sobie testów.

no dobra, zgodze sie bo u mnie wyszlo 596Wat…

Zacznijmy od tego ze stare fortony maja dupną linie 12v, a 80% fortonow na allegro to przemyt za chinskiego muru, ja bym ci propoowal Modecom MC-350 dobry stosunek Jakosc/Cena ! Tylko Modecom MC, nie FEEL !!

Mogą lecz w większości przypadków będa pracowały nadal z pełnym obciążeniem.