Nowy zestaw (750f) + wymagania w wątku

pod koniec lutego kupie kompa (sama buda), poniżej wstępne konfiguracje i proszę o opinie:

AMD:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2 GHz Socket AM3 8MB Cache Retail Boxed Processor

Gigabyte GA-MA770T-UD3P AMD 770 Socket AM3 6 Channel Audio Out ATX Motherboard (zmiana?)

Sapphire HD 5770 1GB GDDR5 Dual DVI HDMI DisplayPort HDCP PCI-E Graphics Card

Crucial 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz Ballistix Memory Kit CL8(8-8-8-24) 1.65V Unbuffered Non-ECC

Western Digital WD10EARS 1TB Hard Drive SATAII 5400rpm 64MB Cache - OEM Caviar Green (x2 do RAID)

Pioneer 22x DVD±RW DL & RAM SATA Black Drive

Corsair 650W TX Series PSU - 120mm Fan, 80+% Efficiency, Single +12V Rail

Antec 300 Three Hundred Case

Suma: £672.93

Intel:

Intel Core i5 750 2.66GHz Socket LGA1156 8MB L3 Cache Retail Boxed Processor

Gigabyte GA-P55-US3L P55 Socket 1156 8 Channel Audio ATX Motherboard (zmiana?)

Sapphire HD 5770 1GB GDDR5 Dual DVI HDMI DisplayPort HDCP PCI-E Graphics Card

Crucial 4GB (2x2GB) DDR3 1600MHz Ballistix Memory Kit CL8(8-8-8-24) 1.65V Unbuffered Non-ECC

Western Digital WD10EARS 1TB Hard Drive SATAII 5400rpm 64MB Cache - OEM Caviar Green (x2 do RAID)

Pioneer 22x DVD±RW DL & RAM SATA Black Drive

Corsair 650W TX Series PSU - 120mm Fan, 80+% Efficiency, Single +12V Rail

Antec 300 Three Hundred Case

Suma: £727.57

Sam komp w miarę możliwości ma być cichy, czyli pewnie będzie Intel…

Procek: nie mam preferencji i raczej nie będzie kręcony + jakieś dobre chłodzenie jak trzeba

Płyta: jedynie wymaganie to bez wiatraków (nie tak jak w Foxconnie N570SM2AA, którego teraz mam) - obie płyty w zestawie wybrałem tylko do orientacyjnej ceny i z tematu z zestawami

Grafika: chyba zostaje, bo w tym przedziale cenowym nie ma nic innego, chyba ze ta

Pamięć: hmm obojętnie

Dyski: do zmiany jak będzie trzeba, byle ciche i nie samsung (jakoś nie mam zaufania do dysków samsunga)

DVD: obojętnie, pionek preferowany

Zasilacz: na 100% Corsair tylko nie wiem czy tego nie brać, jest jakaś znaczna różnica?

Buda: chyba zostaje

sklepy (tylko te):

http://www.ebuyer.com/

http://www.dabs.com/

ewentualnie, http://www.cclonline.com/

PS: pytania bonusowe :slight_smile:

  • czym różnią się te grafy ta i ta

  • po co wsadzają PCI na płyty jak jest PCI-E, są jakieś z PCI-E tylko? (nie mam nic na PCI, dźwiękówkę mam na PCI-E - Xonar D2X)

dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie i czas poświęcony :slight_smile:

Oba dobre, osobiście brałbym intela.

ładny zestawik. podobnego będę brał. zamiast radeona może wybierzesz GeForca GTS 250 lub 9800GT+ (o ile dobrze pamiętam). na radeona jak narazie byś przepłacił, chyba że nie chcesz nic wymieniać przez kilka lat.

9800GT+ odpada, a gts 250 wolniejszy i 150W

Te radki są w porządku.

Ten model HX, co podałeś jest modularny (ma odpinane kable) - będziesz miał mniej syfu w obudowie. A osobiście, żeby nie przepłacać, polecę Corsair HX 520W, dostaniesz odpinane kable, a mocy będzie aż nadmiar. Nie ma co brać mocniejszego zasilacza.

Od razu odpowiem na pytanie z działu “Zestawy Komputerowe - Luty 2010”

Opłaca się, jest duży zysk wydajnościowy. Pieniądze z wyżej polecanego przeze mnie zasilacza możesz na to również przeznaczyć.

Jeśli są tańsze, jak najbardziej się opłaca. Mają 1600MHz i opóźnienie CL7, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Bierz Samsung F3 500GB w Raid 0, są szybsze, a z awaryjnością jest tak samo jak z WD. Nie ma jakiś awaryjnych serii, ale często zdarza się, że dostawcy “rzucają” pudłami …

wiem bo mam :slight_smile: tylko nie wiem czy go jeszcze znajdę

ten w zestawie £71.96, 520 raczej nie będzie tańsza

a ta MSI P55-GD65 to jakaś różnica jest w porównaniu do gigabyte

a i bym zapomniał można PCI-E x1 do x16 wsadzić bo nawet nie próbowałem…