Nowy zestaw nie startuje

witam

zlozylem nowy zestaw ze sklepu Esc.pl

plyta -asrock a770de+

procesor-Athlon II 240

pamiec- g.skill 2 x 2gb

dysk-samsung 500gb

grafika-asus 9600gso

ngrywarka-samsung

zasilacz-ocz fatal1ty400W

obudowa-elite330k

wiec tak,po wlączeniu wiatraczki sie krecą ale monitor nie reaguje,zadnych dzwiekow,to co zrobilem do tej pory to:

grafike sprawdzilem w starym kompie i dziala,dysk takze podlączylem do starego kompa, zrobilem partycje,format i zainstalowalem xp czyli dysk ok,z nowego kompa wyjąlem takze jedną kosc pamieci i dalej nic,wyjąlem na kilka minut baterie od biosu i dalej nic,monitor mam jeszcze stary crt ale podlączylem go do nowej grafiki przez przejsciowke,zresztą do starej karty tez tak mam teraz podlączone.

prosze was o pomoc.

pozdrawiam

Wszystko dobrze podłączone? Płyta główna ma dwa kable zasilające, jeden płaski a drugi z kwadratową końcówką. Karta graficzna też często powinna być dodatkowo zasilana.

No to jeszcze Ci został do sprawdzenia procesor i płyta :slight_smile:

Ostatnio mój znajomy miał podobny problem (komp nie uruchamiał się i nie wydawał żadnych sygnałów - choć powinien) - w serwisie mu nawet płytę zmienili na nową - komputer dalej nie ruszył… winny okazał się procesor, po wymianie wszystko ładnie działa do dziś :slight_smile:

Jeśli wszystko masz dobrze podłączone, to raczej jest uszkodzony któryś z tych elementów których nie sprawdziłeś…

Wyjmij kartę oraz ram i uruchom kompa, wtedy powinien być pisk.

przepraszam wszystkich za zamieszanie,zapomnialem podlączyc dodatkowe zasilanie do plyty :oops: komp juz startuje ale mam inny problem,postanowilem inaczej podzielic dysk no i zrobilem nową partycje,format i instalator po przekopiowaniu plikow standardowo robi restart po czym pokazuje sie logo windowsa,chwile wczytuje i nastepuje zawieszenie kompa przez co nie moge dokonczyc instalacji xp i moje pytanie jest takie, co moze byc tego powodem?

A sterowniki do dysku SATA zainstalowane ?

ale to jest nowy dysk,dopiero instalatorem windows utworzylem partycje,sformatowalem i wlasnie podczas instalacji xp nastepuje zawieszenie przez co nie moge dokonczyc instalacji.

Ale te sterowniki instaluje się przed instalacją XP’ka ponieważ XP nie wykrywa dysków SATA.

Ale u niego instalator wykrywa dysk, XP’ek zintegrowany z SP2 lub 3 ma już sterowniki do kontrolera SATA, ale nie do wszystkich kontrolerów.

mam windowsa mx6,

ale teraz sie podlamalem bo podczas wlączonego kompa wyskoczyla mi jedna kosc pamieci,nawet nie pytajcie jak to sie stalo tylko prosze was o odpowiedz czy spalilem plyte bo komp zgasl i juz go nie moge wlączyc.

ok,wyjecie baterii i chwilke odczekalem i komp wstal :))

pozdrawiam

Dodane 08.10.2009 (Cz) 20:48

panowie potrzebuje jeszcze pomocy, a wiec podlączylem nowy dysk pod starego kompa i zainstalowalem windowsa mx6 ale w nowym kompie w kolko startuje plansza ze "przepraszamy ze windows nie zostal prawidlowo …ble,ble,ble i zaden tryb nie dziala takze awaryjny,caly czas startuje w kolko,poradzcie mi co zrobic.

pozdrawiam