Nowy zwyczaj?

niestety pojawil sie na forum nowy zwyczaj… wczesniej sie tutaj z tym nie spotkalem wiec dlatego sygnalizuje ten fakt

chodzi o to ze wczoraj z tematu Licencja znikaly niewygodne dla moderatora Pysia posty… znikaly bez sladu…

smutny to fakt bo myslalem ze cenzure juz przerabialismy i mamy ja za soba…

no nieladnie ze sie tak dzieje. Jak tak bedzie z reszta postow to bedzie ciezko sie czegokolwiek dowiedziec. Wystarczy troszke obiektywizmu - moze ktos czasami ma wiecej racji…

Nie pisałem o tym wcześniej,żeby nie wyjść na tego wiecznego malkontenta i wichrzyciela :wink: ,ale moje posty są bardzo często(ostanio)usuwane cichaczem(bez słowa komentarza czy podania powodu).Jest to bardzo nieelegancki zwyczaj.Myślę,że admini ustosunkują się do tych dziwnych praktyk :x :shock:

Zapytam wprost co nat o Admiin forum ???

Mnie się wydaje ze Moderator powinien odpowiadać za porządek na forum

A wycinac takie posty które naruszaja regulamin…

Pozdrawiam Wszytkich moderatorów też :smiley: :smiley:

Chyba ze wytną

Pozdr…!

Nie znam intencji innych, ale tu jest pies pogrzebany:

Regulamin wyraźnie zaznacza:

Przypominam że na każdym forum obowiązują ogólne zasady netykiety o których mowa w poście Asteriska:

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=2454

a w szczególnosci odnośnie tej konkretnej sytuacji:

Wydaje mi sie że user który rozpętał tą burzę w szklance wody (BTW nie jest to autor tego topica) wyrażnie nie zastosował sie do powyższych. Na skutek czego nastąpiło zgodnie z regulaminem:

i pozostałych postów powiązanych z powyższymi łamiącymi zasady regulaminu i netykiety.

Nigdzie nie jest napisane że każdorazowa taka decyzja musi być umotywowana, a jak tak się dzieje to tylko i wyłącznie z naszej dobrej woli.

blad ortograficzny w cytowanym przez Pysia fragmencie licencji powodowal ze licencja ta nie prezentowala sie wiarygodnie… post ktory zwracal na to uwage zostal usuniety bez podania przyczyn (wiem ze nie trzeba uzasadniac ale moze wypada prawda?). z reszta jak sie pozniej okazalo Pysiu nie mial racji… wszystko wyjasnil Admin Cebula i chwala mu za to!

Ten problem byl już przerabiany - zwracanie uwagi lub uzasadniona

informacja ( z cytatem) o skasowaniu bywa nieraz, zależnie od

sytuacji, traktowana jako post OT, popełniony przez Moderatora.

Z drugiej zas strony, pomimo wielu próśb - nie

jestem w stanie doczekać się podawania linku

do topicu, będącego przedmiotem protestu.

link podalem w tytulowym poscie

tyle ze nie wiem czy cos tam bedzie mozna znalezc bo przeciez czesc postow zostala z niego wyrzucona…

Wyrzucenie bez komentarza posta(nawet jeśli jest to uprawnione)zmienia czytelność(czasami)całego topica i w ogóle nie można się wtedy połapać o co w tym wszystkim chodzi.

Więc zanim się ktoś zdecyduje na usunięcie posta warto się chwilę nad tym zastanowić czy usuwać bez komentarza czy z nim. :?

W szczególności jeżeli post dotyczył błędu ortograficznego :lol: :lol: :lol:

a moglbys zacytowac ten post?

z tego co pamietam to mial on zwrocic uwage na cos zupelnie innego…

To bylo uogólnienie - nie dotyczy tej sytuacji, ale PW.

Ja tego nie zrobilem

nikt nie mowi ze Ty

zauwaz jednak ze wlasciwie nie wiemy kto wyrzucil te posty (mozemy sie tylko domyslac).

Po co mam ro robić skoro Ty to zrobiłeś ??

Nie wiem kto cokolwiek kasował a swoje zdanie wyraziłem w pierwszym swoim poście w tym wątku.

Pozostałych wyjaśnień odnośnie sporu dotyczącego licencji udzielił Cebula.

Nie zmienia to faktu że co poniektóre osoby namiętnie zwracają uwagę na błędy ortograficzne popełniane przez innych nie bacząc na swoje “byki” (ze szczególnym upodobaniem wytykania takowych moderatorom czy nawet adminom).

W ten sposób jeden modek robi drugiemu krecią robotę.

co zrobilem? cytatu z tego postu nie ma, bo post zostal usuniety…

nie o to tutaj chodzi…

OT —> Kosz

Prawie że zacytowałeś :wink: :wink: :wink:

Dokładnie o to …

chyba sie nie rozumiemy…

bardzo bym sie cieszyl gdyby z calej tej sprawy wyniklo chociaz to ze przy usuwaniu postow obowiazkowe bedzie poinformowanie o tym. w ten sposob moderator ktory zmienia topic nie bedzie anonimowy…

Doskonały pomysł !!

Ten wątek był poruszany i wynikło z niego,ze moderator czy administrator niema obowiązku podawać powodów kasacji danego posta i tak zostanie.Takie coś w związku z tym :

zakrawa na paradoks :smiley: