NSEP ewidencja pojazdow


(Vivia) #1

Probuje zainstalowac ten program, ale za kazdym razem, zaraz po uruchomieniu wyskakuje blad: Blad w pliku konfiguracyjnym, program moze dzialac niepoprawnie.

Poprosze o jakies rady?


(Axess) #2

Jeżeli na licencji to zwróć, powiedz na czym polega problem i poproś o nowy. Czy obsługuje Twój system operacyjny?


(Asterisk) #3

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Norb Pin) #4

Hej witam.

NSEP działa poprawnie na systemach Windows 98/2000/NT/XP/Vista.

  1. Na systemie Windows 98 należy zainstalować sterowniki MDAC, ponieważ nie są one integralną częścią systemu. Są do porania na stronie autora programu http://www.n-soft.republika.pl w sekcji pliki do pobrania albo na stronce Microsoft’u. Jeśli chodzi o pozostałe systemy, sterowniki powinny być już w systemie.

  2. Jeśli program pisze, że ma problemy z plikiem konfiguracyjnym to zaraz po tym następuje pytanie o ustawienie bazy danych. Należy tu ustawić prawidłową ścieżkę do bazy, zwykle znajduje się ona w podkatalogu o nazwie “db”, chyba że przestawiliśmy na inną. Na stronce autora znajduje się także odwołanie do opisu programu, gdzie można podpatrzeć na rysunkach jak ustawić tą ścieżkę. Pusta baza instaluje się wraz z programem (jeśli nie był zainstalowany wcześniej i baza jeszcze nie istnieje). Jeśli nie posiadasz bazy z jakiś powodów, napisz do autora. Myślę, że bez problemowo wyśle Ci plik z pustą bazą.

To chyba wszystko, mnie się program bardzo podoba, pozdrawiam