NTFS a daty katalogów

Wiem, ze moze komuś może wydać sie mało istotna i wręcz troche śmieszna kwestia którą podejmę jednakże drażni mnie, że na partycjach które mam w NTFSie w menadżerze plików którego używam (Total Commander 6.0) wyświetlana jest nie data i godzina utworzenia katalogów ale data ich modyfikacji. Wystarczy w katalogu założyć podkatalog lub dorzucić do niego jakiś plik i już aktualizowana jest jego data i godzina :evil: W okienkach windy 2000 której używam jest to samo, podobno w FARze można to zmienić na wyświetlaną datę utworzenia. Ale przecież nie będe się na niego przesiadał tylko z tego powodu.

Date utworzenia katalogu można zobaczyć tylko w jego “właściwościach”. Niestety w opcjach Total Commandera ani w opcjach windy nie znalazłem na to żadnego lekarstwa.

Wiem, że to niby drobiazg (ale czasami istotny gdy się czegoś szuka po dacie utworzenia) ale czy nie istnieje na to jakiś sposób np. przeróbka w rejestrze? Żeby na partycjach w NTFSie było NORMALNIE czyli po staremu - tak jak to jest w FAT32: widoczna była data i godzina ZAŁOŻENIA katalogu a NIE JEGO MODYFIKACJI :evil:

Szczegół a drażni. Mam nadzieje, że nikt się nie uśmiechnie z politowaniem :mruga: bo przecież pewnie są też forumowicze, którzy podobnie jak ja lubią mieć wszystko “po swojemu” i przeszkadzają im tego typu rzeczy. Czy istnieje na to jakiś sposób czy też juz będe już musiał “z tym żyć”??:mruga:

Wchodzisz do Exploratora Windows, wybierasz: Widok > Szczegóły ,

robisz prawoklik na nagłówku kolumny i odznaczasz w otwartej liście

Data modyfikacji…a zaznaczasz Data utworzenia :wink:

BTW

Systemowa szukajka też ma możliwość szukania po dacie utworzenia :roll:

No dobre i to, dzięki za pomoc ale to w zasadzie nie zmienia postaci rzeczy. Problem pozostaje nie rozwiązany bo nadal w Total Commanderze jest bez zmian a zmienia to tylko tyle, że gdy będe np. szukał katalogu po dacie (utworzenia) lub też po prostu przeglądał jego zawartość pod kątem czasu to będe musiał skorzystać z badziewnego Exploratora :? którego nota bene uruchomiłem chyba 1wszy raz w tym wieku. Myślałem raczej o jakiejś zmianie “odgórnej”, że tak powiem, ze da sie coś zmienić w systemie, żeby wpłynęło to na Total Commandera żeby pokazywał na patrycjach NTFS date utworzenia a nie modyfikacji katalogów skoro on sam nie ma (chyba) odpowiedniej opcji. Tak na dobrą sprawe to wystarczyłoby w zupełności żeby tylko T. Commander wyświetlał date utworzenia, w wypadku reszty (system i inne programy) nie ma to znaczenia.