NTFS Acces - dostęp do niedostępnych folderów


(Bogdan_G) #1

http://www.zeus-software.com/downloads/ntfsaccess

Jeśli korzystasz z systemu Windows i utracisz dostęp do plików lub folderów (na przykład po ponownej instalacji systemu), skorzystaj z systemu NTFS Access, aby go odzyskać. Program ustawia rekurencyjne uprawnienia, więc nie musisz powtarzać procesu dla każdego pliku lub folderu osobno.

Program malutki, prosty, czysty na Virus Total online, - niezmiernie przydatny, umożliwia dostęp do Volume Information, gdzie są punkty przywracania systemu, do innych zakłódkowanych, niedostępnych folderów.

Windows XP / Windows 7 / Windows 8 / Windows 10
[URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/8d709291ec50e701][/URL]
Browse - wybiera się folder na dysku.
Options - zaznaczone Set folder owner oraz Set folder full access rights, co znaczy “Ustaw właściciela folderu i ustaw prawa pełnego dostępu do folderu”.
Przycisk Grant i poczekać parę sekund.


(pocolog) #3

Nie proście wejść we właściwości katalogu i ustawić prawa dostępu jakie się chce niż instalować do tego jakieś dodatkowe GUI?


#4

A masz tam np. opcje by potem na zawartości katalogu uprawnienia się ustawiły (czasem pliki wewnątrz mają te same ograniczenie uprawnień co katalog i sobie tylko nazwy pooglądamy)?
Wtedy się uniknie wykonania takiej czynności 2 razy lub nawet więcej jak będzie więcej katalogów zagnieżdżonych z plikami.


W porównaniu do proponowanego GrantPrems, ten ma łatwiejszy wybór katalogu (nie trzeba wpisywać nazwy w pole tekstowe) i to że działa też na zawartość i nie trzeba sobie wtedy zaznaczać zawartości by to zrobić z opcji właściwości dla grupy plików (w GrantPrems trzeba by wpisać listę plików, bo przeciąganie do pola może nie działać na koncie co ma włączone UAC - tak jak przeciąganie czegoś do uruchomionego cmd jako administrator, a eksplorator działa na niższych uprawnieniach).


(Bogdan_G) #5

Dziwa dzieją się w katalogach. Wczoraj był rozwiązany problem z wklejaniem czegoś do folderu gry - za chiny nie dało się w windows 10.

Na XP trzeba uruchamiać calcs w cmd i jeszcze w trybie awaryjnym udostępniać niedostępne folderu. U mnie na komputerku w windows 7 x64 i calcs nie zadziałał, a są foldery zdublowane, niedostępne itd.

Nie inaczej. Zawartość folderu jest równie dostępna. Sprawdziłem dzisiaj.
Ja daję Tu program - trochę kilobajtów i nie zamieszam dyskutować o jego cnocie. Zapodaję, bo czyste narzędzie, reszta do poczytania na stronie producenta.


(Radek68) #6

A ja głosuję i popieram.


(Radek68) #7

Program dodany


(Radek68) #8