NTFS czy FAT 32 ? co wybrać

SIema formatowałam tydzień temu kompa i wybrałam system plików jakim ma sformatować partycje fAT 32 . Komp sie wieszał więc dzisiaj sformatowałam go jeszcze raz ale już nie było opcji aby sformatować przez FAT32 . Musiałam wybrać NTFS. Czy NTFS jest gorsze?? Czy komp bedzie chodził wolno? Jaka jest różnica mięszy FAT32 a NTFS? I czemu znikła mi opcja formatowania przez FAT32?

zanetka90 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

Jeśli masz windows xp to NTFS jest duuuużo lepszy! Jest on szybszy i nie ma tyle błędów w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo defragmentacja trwa szybciej

Na pewno jest bezpieczniejsze ale czy dużo lepsze powiem tak ja nie odczułem dużej różnicy w praktyce.

Dużej róznicy niema, z tym ze Fat32 nie obsługuje plików większych niż 4GB i to jest główna wada tego systemu plików. Dlatego aby zapobiec problemów w przyszłości polecam mieć NTFS.

Fat32 NTFS

Pod Windowsem XP nie da się zrobić większej partycji niż 32GB w FAT32 ,dla tego nie miałeś tego wyboru.Można to zrobić ,ale programem zewnętrznym.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q184006&

:slight_smile:

acha czyli lepszy NTFS ok to dobrze:)

Polecam NTFS bo się szybciej defragmentuje ale jest nieco wolniejszy od FAT32. Ale normalnie różnicy nie czuć …

Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na ten temat przeglądnij historię forum. temat był poruszany wiele razy.