Ntfs->fat

Pilnie muszę zmienić system plików na jednym z dysków z NTFS na FAT-a, format nie wchodzi w grę, partition magic również, z powodu systemu (Windows Server 2003-niestety rzuca się że obsługuje tylko systemy do XP włącznie.) Ma ktoś jakiś inny pomysł?

Nie można zmienić systemu plików z NTFS na Fat32 !!

Wielce interesujące, to ciekawe jak ja to zrobiłem po to by zaistalować kiedyś win98 na XP (tylko nie wyskakuj znów z tekstem że się nie da), przekonwertowałem wtedy dysk systemowy z systemu NTFS na FAT tak, że widział go instalator WIN98 i nie utraciłem systemu XP. Nie można?

Oczekuję jakiejś konkretnej rady, a nie “nie da się”. Za kogo ty mnie uważasz?

A to żeczywiście ciekawe , może sie pochwalisz jak zainstalowaleś tego win 98 na systemie XP w dodatku go nie tracąc (xp) , pewnie więcej osób by chcialo wiedzieć

skoro jesteś mądżejszy od innych wliczając do tego grona Billa Getsa i tworzysz jakieś heretyczne miksy (98 na xp bez formatu) to wydaje mi się że nie potrzebna Ci jest pomoc .

Moje zdanie i doświadczenie - nie ma takiej mozliwości

Rzecz jasna tworząc odpowiedni plik rozruchowy dla systemu, a że instalacja win98 nie ruszy przy pierwszej partycji z ntfs więc jakoś musiałem to przekonwertować?

Dla niewierzących sposób na instalację win98 pod XP (uwaga, będzie tu szerzona herezja)

Instalujemy win 98 normalnie, w tej chwili powinien byc widziany tylko win98,

teraz tworzymy sobie w notatniku plik i wpisujemy tam:

L 100 2 0 1

N C:BOOTSECT.DOS

R BX

0

R CX

200

W

Q

Zapisujemy plik na dyskietke startową jako READ.SCR

uruchamiamy komputer z dyskietki startowej i wpisujemy DEBUG

teraz bootujemy z płyty winxp i uruchamiamy instalatora następnie idziemy do momentu aż będzie możliwy wybór opcji:naprawa. wybór instalacji windows na którą chcemy się zalogować wpisujemy 1,

po podaniu hasła wpisujemy komendę FIXBOOT

następnie wyjmujemy płytę z napędu i uruchamiamy ponownie komputer.

Amen.

(Koniec herezji)

edytka chciała dodać że win 98 instalujemy rzecz jasna na inny dysk niz xp i w przypadku gdy nie dałoby się podmienić read.src wpisać polecenie attrib c:bootsect.dos -s -h -r

To tak dla heretyków :wink:

:o a to należało podać w pierwszym poście czy drugim a nie dopiero jak sie coś czkneło i przypomniało

w takim przypadku cała ta herezja jest zbędna , bo nie widze problemu z zainstalowaniem nawet kilkunastu systemów na osobnych dyskach czy partycjach spsobem konwencjonalnym (czyt. nie linuxowym) czyli wkładam płyte a nastepnie instalka wybiera pierwszą wolną partycje lub sam ją wskazuje i system sie instaluje. No to koniec herezji , nie ma mozliwości zmiany NTFS na FAT bez formatu tej partycji lub dysku którą chce sie zmienić , odwrotnie nie ma problemu tego zrobić ,

Jethro zadajesz konkretne pytanie - dostajesz konkretną odpowiedź !!

Nikt nie będzie zgadywał o co chodzi Tobie czy innym forumowiczom !!