NTFS i FAT


(Ziutek) #1

Wiele już na ten temat pisano, najczęściej podając sprzeczne informacje, a ja czekam, aż ktoś udzieli jasnej i pewnej w 100% odpowiedzi na pytania: czy dyskowi w formacie NTFS można z powrotem przywrócić format FAT czy jest to już niemożliwe, jeśli raz się to zrobiło? A drugie pytanie - czy Win XP powinien raczej być instalowany na dyskach z NTFS czy FAT (pojemność 80 GB)? Tak różne odpowiedzi i porady znajduję w sieci, że już nie wiem co o tym myśleć. W sumie to mógłbym nawet sam poeksperymentować, na jakim formacie będzie mi szybciej chodził, ale nie jestem pewien tego, co napisałem na początku - że jeśli przekonwertuję dysk na format NTFS, to już go z powrotem nie przywrócę.


(Kosior6) #2

Ja polecam NTFS'a poniewaz:

A co do FATa. FATA na NTFS'a mozesz przekonwertowac bez utraty danych, ale w odwrotna strone to nie działa, tzn NTFS'a na FATa bez utraty danych nie zmienisz :open_mouth:

Złączono Posta : 08.05.2006 (Pon) 15:18

Tak i wszyscy z twojej głupoty i analfabetyzmu cieszymy.

P.S Co to ma wnosic do tematu ???


(Sam Fisher) #3

do poczytania 8)

Złączono Posta : 08.05.2006 (Pon) 15:20

gratuluję inteligencji , widzę że się przyznajesz do swojej głupoty , to dobrze :roll:


(lazikar) #4

Post jako OT kosz.

Daruj sobie takie posty na forum.


(Ziutek) #5

Utrata danych to pikuś, mogę sobie zrobić kopię - chodzi mi o to, czy w ogóle fizycznie jest możliwy powrót z NTFS do FAT. Z tego opisu, który dałeś wynika, że wszystko zależy od tego, co się chce mieć, bo np. z różnych możliwości NTFS pewnie bym nie korzystał, jak np. możliwość szyfrowania danych itp.

No i jak to jest z tym FAT, bo wyczytałem, że on nie obsługuje partycji większych bodajże niż 40 GB, a ja mam akurat jedną 55 GB i normalnie chodzi??


(Sam Fisher) #6

oczywiście :!: możesz to zrobić przez opcję uruchom w windowsie poprzez wyłowanie odpowiedzniej komendy , ale najbezpieczniej przekonwertujesz system pilków programem partition magic :wink: