Ntfs

jest możliwośc zabezpieczania plików/ folderów na NTFS’ie ?? jesli tak, to jak to się robi ? :shock:

Zabezpieczenia przed czym???

np na hasło ?

Nie.

Na hasło nie.

chodzi mi o to, czy mozna np jakiś folder lub plik zabezpieczyć hasłem, abym tylko ja(znając hasło :lol: ) mógł do niego wejśc?? Słysząłem, że jest to możliwe na NTFS, więc pytam ?

a moze uzyj programu szyfrujacego… albo nawet spakuj plik w ZIPie i daj mu haslo… jak masz XP lub ME to nie musisz posiadac zadnego dodatkowego programu do tego celu…

tak jak już napisał lazikar nawet na partycji NTFS nie ma mozliwości założenia hasła na wybrany plik czy katalog, ale można tak ustawić opcje zabezpieczeń dla tego pliku, że będzie dostępny tylko i wyłącznie dla określonego konta lub grupy kont w systemie, wtedy wystarczy założyć hasło na to konto i uzyskujesz efekt podobny do tego jak byś miał założone hasło na ten plik(katalog)

ps. żeby móc kożystać z zaawansowanych opcji zabezpieczeń, opcja Użyj prostego udostępniania plików w Narzędzia\Opcje folderów\Widok musi być odznaczona

ok,

i jeszcze jedno pytanie, czy jest jakiś program, za pomocą którego mogę posiadać jakiś folder na hasło ? :slight_smile:

Sekretnik, folders xp. :szujaj: