NTLDR is missing

Witam mam dwa dyski dziś wyjełem je podłączyłem jeszcze raz wszystko tak samo i jeden co mam windowsa na nim działa a drugi pokazuje błąd NTLDR is missing co robić? System działa jeden dysk ok ale drugi nie działa w biosie go wykrywa co poradzić na to

może to pomoże, spróbuj

jeśli nie to sprawdź czy masz ustawione first boot device w BIOSIe na CD-ROM.

first boot device w BIOSIe na CD-ROM. nie miałem tak ustawione ustawiłem wszystkie na CD ROM i działa pieknie dwa dyski, jak mozesz powiedz o co chodzi myślałem że ten plik skasowany. A tu taka błachostka musiało sie przestawić przy restarcie biosu.

chodziło o to, że ten bootmanager XP nie widział dysku bo nie było w biosie tej komendy…no coś takiego, nie umien tego wytłumaczyć tak informatycznie :stuck_out_tongue:

–> wkładamy płytkę z aktualnie zainstalowanum systemem (wiem tylko jak w XP w innych systemach nie testowałem)

–> w biosie ustawiamy boot z cd.

–> w uruchamiany system i czekamy aż się załaduje z płyty.

–> naciskamy R . --> uruchomi się konsola odzyskiwania systemu.

–> wpisujemu partycję, na której chcemy dokonać naprawy (najczęściej 1)

–> postępujemy według wskazówek jak wyświetli się C:windows>\ lub d:windows>\ zależnie od partycji.

–> wpisujemy e:\ copy:\i386\ntldr c: | gdzie e:\ oznacza stacje dysków CD, a c: dysk twardy.

–> jeśli to nie zadziała w ten sam sposób dogrywamy plik ntdeteck.com tylko zamiast wpisać ntldr wpisujemy ntdeteck.com.