NTLDR problem z uruchomieniem

Mam znany jak czytam na forum problem. przy starcie pokazuje komunikat brak pliku ntldr.

Próbowałem naprawić poprzez płyte instalacyjną. Robiłem to copy g:\i386\ntldr c:\ i jak nie dało rezultatu copy g:\i386\ntdetect.com c:. Pokazało komunikat pomyslnie skopiowano.

Po ponownym uruchomieniu komputera znowu to samo. Brak pliku.

Spróbowałem metody fixmbr i tu doszedłem do momentu w którym komp podał komunikat:" Stwierdzono, że komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy głowny rekord rozruchowy itd" i że może uszkodzić tabele partycji. Wycofałem się z tego.

Inna sprawa, że kiedy w stacji siedzi płytka z windowsem to po wcisnieciu kombinacji klawiszy ctr alt delete komputer sie uruchamia normalnie.

Może ktos jest w stanie pomóc?

a próbowałeś konsole odzyskiwania systemu chkdsk/r ?

Za chwile spróbuję.

chkdsk nie ma tu nic do rzeczy bo to szuka błędów na dysku i je naprawia

jakie były wprowadzane zmiany w sprzęcie

komenda fixmbr tu nic nie da jeśli nie użyjesz najpierw komendy fixboot

bardzo niedawno tydzień temu zmieniłem dysk twardy. wcześniej były problemy ze spojnością plików ntsf. teraz przez tydzień było dobrze.

czyli spróbować z tym fix" z tym, że w odwrotnej kolejności?

Sugeruję, żebyś zrobił nakładkę wciskając r po zaakceptowaniu licencjiu klawiszem F8. O pliki nie musisz się martwić, ponieważ nakładka nadpisuje jedynie pliki systemowe, tak więc wszystkie dane, programy i sterowniki zostaną nietknięte, tak więc nie musisz nic kopiować, ani instalować później czegokolwiek.

niestety nic nie pomogło. nadal pojawia sie brak pliku:(

o co chodzi z pytaniem o to, czy wymieniałem coś w komputerze?

to że np dałeś nowy dysk i po tym zaczęło to się dziać

no tak. serwis wstawił mi nowy dysk twardy ki postawili mi tam system. przez tydzień było w porzadku. problem pojawił się podczas rannego uruchomienia. nie wiem jaki wpływ ma wymiana dysku na brak tego pliku, może mógłbys mi pomoc.?

Wymiana dysku i instalacja na nim nowego systemu, nie powinna sprawiać kłopotów. Widzę tu raczej niedbałość servisu. Prawdopodobnie należy docisnąć przewody (taśmę), do HDD, oraz do płyty głównej.

Plik NTLDR znajduje się na dysku “C”, bootloader go nie widzi i stąd problem.

W innym przypadku mógł “posypać” się system i tu również obwiniałbym źle przeprowadzoną instalację systemu, lub co bardziej prawdopodobne, jest to nieoryginalny system mający właśnie taką wadę systemu.

Ani dysk twardy(NOWY), ani system, nie ulegają awarii w ciągu tygodnia, same bez przyczyny.

Dla pewności trzeba sprawdzić dysk, czy nie jest uszkodzony (choć nowy).

P.S. Jeżeli posiadasz płytę instalacyjną z systemem, użyj opcji “Napraw istniejący system”.

O ile dobrze pamiętam instalator Windowsa daje taką możliwość.

Owszem, daje. Trzeba uruchomić komputr z płyty z Windowsem i wcisnąć klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem F8.

płyta z windowsem jest oryginalna. trzeba wejśc w konsole odzyskiwania, czy w instalowanie windowsa?

W instalowanie.

próbowałem. niestety instalacja nic nie dała. próbowałem też dociskać wtyki w środku kompa i dalej nic:(

może jeszcze jakis patent?

W takim razie na Twoim miejscu pojechałbym z kompem jeszcze raz do serwisu i złożył reklamację, i tak gnębiłbym ich do skutku.