Ntoskrnl.exe niestabilny system i BSDOS

Cześć.

Wczoraj nagle spotkał mnie niemiły problem z moim laptopem. Otóż po maksymalnie kilku minutach niestabilnego działania systemu pojawia się BlueScreen wskazujący właśnie na błąd tego pliku. Na razie wolałbym rozwiązać ten problem software’owo. Pliki Minidump oraz konfigurację sprzętową podam jak wrócę z pracy.

Na razie czekam na sugestie.

P.S.

Kombinowałem żeby naprawić system płytką instalacyjną ale niestety nie dostałem płytki do laptopa przy kupnie.

Mój system to windows home edition, jest oryginalny, jest jakiś sposób (legalny) na pobranie czystego windowsa home edition i wpisanie mojego oryginalnego klucza?

Pozdrawiam.

powinna być partycja recorvery z której możesz przywrócić system

Po przywróceniu systemu jak włączę go to nie wczytuje ani ikon ani paska start menu na pulpicie. Muszę zabić proces explorer.exe i uruchomić go ponownie żeby się pojawiło tak jak trzeba. Później system jest nadal nie stabilny i wyrzuca BSDOS.

  1. BSOD a nie BSDOS (Bull***t Disk Operating System?)

  2. Kod błędu z BSOD’a bitte

  3. Zamiast przywracać system reinstaluj go, jak dalej cyrk będzie się powtarzał to masz coś nie tak z laptopem - zapewne dysk twardy. Przeskanuj go HDTune i sprawdź jak tam SMART.

Ad.1 OK zapamiętam.

Ad.2 http://pastebin.com/7CCGJHaM

Ad.3 Właśnie pisałem że mam klucz oryginalny a nie mam płytki instalacyjnej. I dlatego pytam: Czy można legalnie ściągnąć Windows Home Edition jeżeli mam tylko klucz?

mam-naklejke-ale-nie-mam-plytki-windowsa-t428584.html

W sumie wyżej podany temat nie rozwiązuje problemu bo to dość stary laptop i nie sądzę żeby producent podesłał mi płytkę. A próbował ktoś tego sposobu z oryginalną płytą np. od komputera kolegi z tym samym systemem?

I jak tam analiza błędu?

ntoskrnl.exe wskazuje na problemy sprzętowe. Zobacz: komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Nie wiem czy klucz nie jest przypisany do płytki, zobacz: jak-zainstalowac-profesional-nie-posiadajac-plyty-t476921-15.html

Albo reinstalacja XP bez utraty danych instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html