Numer alarmowy 112

Witam. Mam takie pytanie. Czy bez karty SIM mozna sie dodzwonic na ten numer, bo to dość sprzeczna kwestia, jedni twierdzą ze mozna, ja np. osobiscie nie moge, a koledzy twierdzą ze sie dodzwonili, ale udowodnic nie chca, czy mozliwe jest sie dodzwonic bez karty SIM ???

Ja korzystam z telefonu nokia 6100 i nie mam z tym najmniejszego problemu! :slight_smile:

Pozdrawiam!

A to jest uzaleznione od telefonu ???

Mi chodzi o nokię 6610

Nie to numer alarmowy! to tak samo jak dzwonienie z budki pod numery alarmowe 999,998,997 :wink:

No ale kurcze z noki 3310 nie idzie sie dodzwonić, chociaz zasieg mam, a chodzi mi o 6610 :):slight_smile: Bo się z kolega załozyłem o to a wiem ze on ma 6610, a sprawdzic nie moglismy, poniewaz nikt nie miał fona :):slight_smile:

Poprostu odpowiedzcie czy to zawsze działa, bo kiedy ja sprawdzam teraz to nie moge dodzwonic sie :):), akiedy włoze nawet stara kartę tzn…juz zablokowana to dzwoni normalnie :):slight_smile:

To zdaje sie zależy od miejsca gdzie mieszkasz . Jeden operator w danym mieście to ma a w innym nie a inny wcale. Wspólny system powiadamiania ratowniczego jeszcze w polsce nie działa.

Mi działa. Ale jest to chyba kwestia telefonu (starsze modele mają chyba tylko 99x).

No i w polsce jak napisał Phylby ten numer jest często awaryjny i nie należy jeszcze z niego korzystać.

Aha no to z tego co rozumiem to zalezy od miejsca w którym sie mieszka, wiec chyba mam problem rozwiazny, bo powiem szczerze ze mieszkam w takim małym miasteczku, własciwie wsi pod Wyszkowem i pewnie dlatego nie idzie sie dodzwonic :):slight_smile:

Ale dla rozwiania wszelkich watpliwości piszcie jeszcze :slight_smile:

Tak :slight_smile: Ja mam Siemens A60 i gdy wlaczam telefon bez karty SIM to tam gdzie pisze brak karty sim wpisuje 112 i klawisz dzwonienia to dzwoni :smiley:

Podłącze się do tematu.

Jeśli wykręcę ten numer to kto odbierze? Policjant, strażak czy dyspozytor pogotowia? Czy ten numer można wykręcić tylko w przypadku np. wypadku samochodowego z silnie poturbowanym autem, gdzie potrzebne są wszystkie te służby. Czy mogę wykręcić również ten numer gdy np. ktoś zasłabnie na ulicy? Ten numer działa w ogóle w całej Polsce?

I ostatnie pytanie, czy można z telefonu komórkowego dzwonić pod numery 999, 998, 997? Czy trzeba wykręcać przed tym +48, coś w tym stylu (jesli chodzi o taktaka)?

odbierze osoba która zdecyduje jakie służby mają zostać wysłane

bez +48

z tym że nie zawsze

Jakiś czas temu dzwoniłem na 112, gdyż byłem świadkiem zasłabnięcia, operator powiedział, że oni zajumują się tylko dyspozycją policji i żebym zadzwonił pod 999 :slight_smile: mam nadzieję, że Gdynia już poprawiła działanie tego systemu…

niby mozna ale zadko odbieraja telefon

Dokladnie. Prawie wogole. Widza ze ktos dzwoni bez karty SIM tak wiec mysla ze to jaja i nie odbieraja. Mi osobiscie odebrali raz na 1000.

Pozdro!