Numer seryjny pianina

Witam

Wiem ,że to może nieodpowiednie forum ale w końcu dział “Na luzie”. Mam pianino Fibigera i jego numer seryjny tak po prostu czystej ciekawości chciałbym dowiedzieć się ile ono może mieć lat. Niestety na nim nie ma żadnej daty tylko numer seryjny “13107”. Może ktoś ma podobne pianino lub zna się na tym lepiej niż Ja i pomoże mi ustalić datę produkcji tego instrumentu :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fabryka_Fortepianów_i_Pianin_Arnold_Fibiger_w_Kaliszu#Numery_seryjne_produkcji_Fibigera

Stary toż to antyk ok. 1914 r. — 13099 - gratuluje, zawsze chcialem mieć takie pianinko.

Data jest wybita na jego ‘‘płycie głównej’’ :smiley: tzn. na tej płycie na której są struny .

Tak jak tutaj przykładowo na zdjęciu:

mjy7p2.jpg

amorek273 , no właśnie Ja nie mogę nic takiego tam znaleźć jest tylko ten numer przykręcony na ścianie pianina. A tak z innej beczki ile może kosztować strojenie ?

A dokładnie się przyglądałeś wszędzie w środku w pianinie ? Te pianino ma dodatkowo otwierane pudło na dole na pedałami , jeżeli tak to tam też zaglądnij.

Strojenie kosztuje gdzieś około od 100zł wzwyż i jest również zależne w jakim stopniu jest rozstrojony instrument.