Numer zamiast nazwy kontaktu w smsach

W otrzymanych wiadomościach sms zamiast nazwy kontaktu pojawia się jego numer co jest denerwujące. Zanim napisałem ten temat przeglądnąłem paręnaście innych forum, żadna opcja tam proponowana nie pomogła.

Kontakty nie mam zdublowane, kontakty mam tylko na karcie sim i z niej czyta telefon, numery mam zapisane bez +48 (w smasach numer wyświetla właśnie z tym prefiksem), gdy dodam +48 do kontaktów w smsach jest wyświetlana nazwa kontaktu ale w połączeniach pojawia się sam numer.

Kontakty przekopiowałem na telefon i ustawiłem czytanie ich tylko z telefonu lecz to także nie pomogło.

Telefon to Samsung GT-B2710 z polskim menu.

To dotyczy tylko jednego kontaktu czy większej ich liczby?

Nie masz tego numeru zapisanego dwa razy, pod innymi nazwami? (często nawet jakaś kropka czy spacja powodują takie rzeczy).

Ja tak miałem w przypadku jednego numeru, który przez przypadek zapisał mi się jako nieznany. Musiałem wtedy usunąć i prawidłowy kontakt i ten przypadkowy i utworzyć od nowa…

Problem dotyczy wszystkich kontaktów, wpisy na pewno nie są zdublowane bo mam ich aż/tylko 5.

Dodane 02.12.2012 (N) 18:08

Nikt nie poradzi? Ostatnio nawet podczas połączenia zamiast nazwy pokazał się numer z +48 zamiast nazwy. Po co wg wyświetlany jest w Polsce kierunkowy Polski?