Numeracja stron w microsoft word 2007


(Olkainaczej) #1

chciałabym, żeby strony były numerowane, ale numeracja rozpoczynała się od drugiej strony numerem drugim (jeśli wiecie o co mi chodzi). Czyli pierwsza strona bez numeru, a na drugiej stronie - 2. Jak tego dokonać? :?:


(Pascalekk) #2

Wstaw > Numery stron > wybierasz położenie oraz wyrównanie > w opcji format wybierac rodzaj numeracji i możesz kliknąć rozpocznij od ... np strony drugiej tak jak ty chcesz :wink:


(Olkainaczej) #3

właśnie nie, to "rozpocznij od" sugeruje od którego numeru chcę rozpocząć, a nie od której strony... wtedy jak ustawiam "2", to na pierwszej stronie mam numer 2.


(Pascalekk) #4

Tam jest taka opcja do odznaczenia "pokaż numer na pierwszej stronie" odznacz to i bedzie dobrze

A numeracje możesz rozpocząc od liczby 0, wtedy twoja druga strona w kolejności opatrzona będzie numerem pierwszym


(Olkainaczej) #5

a gdzie dokładnie jest ta opcja do odznaczenia?


(Pascalekk) #6

Wstaw > Numery stron

wyskakuje okienko

http://picasaweb.google.com/pascalekk/Manewry#5258850919661109746


(Olkainaczej) #7

ale to chyba jest stary Word, co? Bo właśnie problem taki, że ja mam tego nowego 2007...


(Sacul38) #8

Wstaw normalnie numerację stron. Następnie w zależności od tego gdzie wstawiłaś numerację, edytuj nagłówek lub stopkę. Pojawi się wówczas zakładka projektowanie. Zaznacz na niej "Inne na pierwszej stronie".


(Olkainaczej) #9

dziękuję, zadziałało. a teraz - załóżmy, że mam 10 stron. kiedy pierwsze dziewięć jest normalnie ponumerowane, czy mogę jakimś trikiem zrobić tak, żeby ostatnia miała inny numer? (załóżmy 14) :?:


(Sacul38) #10

Musisz podzielić dokument na sekcje. Zgodnie z Twoim przykładem ustawiasz kursor na końcu strony dziewiątej. Następnie "Układ strony" -> "Znaki podziału" -> "Podziały sekcji" -> "Następna strona". Przechodzisz na stronę dziesiątą i tam: "Wstawianie" -> "Numer strony" -> "Formatuj numery stron..." -> Wybierasz "Rozpocznij od:" i wpisujesz nową numerację dla sekcji, na przykład zaczynającą się od numeru czternastego.


(Olkainaczej) #11

a jak zmienić margines tylko dla jednej strony? Bo jak zmieniam to mi dla całego dokumentu się zmienia...


(Sacul38) #12

Również skorzystaj z podziału dokumentu na sekcje. Utwórz poprostu sekcję składającą się tylko z jednej strony.


(Sacul38) #13

Zapewne coś jednak na tej stronie jest. Kliknij przycisk ¶ na zakładce "Narzędzia główne" aby pokazać ukryte symbole formatowania a następnie usuń je z tej strony.


(Olkainaczej) #14

a teraz przez te wszystkie podziały nie mogę usunąć tego numerka z pierwszej strony :confused: jest zaznaczone "Inne na pierwszej stronie", a dalej jest tam jedynka :twisted: wrrrrrr


(Sacul38) #15

W takim przypadku możesz utworzyć osobną sekcję dla pierwszej strony i usunąć numer strony z nagłówka/stopki.