Numerowanie stron w Word 2003


(Kutas5577) #1

Jak rozpocząć numerowanie stron od strony 5, a nie od strony 2, bo tylko taka opcja jest chyba dostępna w menu 'numerowanie'?


(Dimatheus) #2

Hej,

Nieprawda :slight_smile: Wchodzisz kolejno w menu: Wstaw -> Numer strony -> klikasz przycisk Format w sekcji numerowanie strony możesz zaznaczyć Numerowanie stron rozpocznij od - i w tym miejscu wpisujesz 5. Tak jak na poniższym screen'ie.

33858142225976771492.png

:arrow: Czy masz zainstalowany jakiś Service Pack do Office'a 2003??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Kutas5577) #3

Nie ma żadnego SP do Office'a, i nie chodzi mi o to, żeby strona pierwsza miała być numerowana jako 5. Chcę, żeby numerację było widać dopiero od 5 strony w tekście.


(Venger) #4

Więc na końcu 4 strony lub na początku 5 musisz wstawić znak końca sekcji i zacząć numerowanie właśnie od tej (drugiej) sekcji.

O ile pamiętam tamtego Worda: Wstawianie - Znaki podziału


(slepciu) #5

Tak jak mówi Venger, nie pamiętam tylko czy jeszcze nie trzeba tam w opcjach zaznaczyć gdzieś, żeby nie robił stopki i nagłówka takiego jak w poprzedniej sekcji, w nowych wersjach trzeba odznaczyć opcję "połącz z poprzednim" na zakładce "Projektowanie" gdy edytujemy stopkę lub nagłówek. Nie pamiętam jak to było w wersji 2003, musisz poszukać


(Dimatheus) #6

Hej,

Aby uzyskać efekt, o którym piszesz:

:arrow: normalnie numerujemy wszystkie strony dokumentu poprzez menu Wstaw -> Numer strony,

:arrow: na końcu strony 4 wstawiamy Podział sekcji: Wstaw -> Podział -> Typy podziałów sekcji -> Następna strona,

:arrow: klikamy w stopkę na stronie 5, by wywołać pasek narzędzi Nagłówek i stopka i odznaczamy w nim opcję Przełącz Nagłówek Stopka Łącze i Zamknij,

:arrow: następnie wchodzimy na stronę 4 i kasujemy numer strony.

Dzięki powyższemu numery stron od 1 - 4 znikną, ale od strony 5 będą widoczne.

Pozdrawiam,

Dimatheus