Nv4.dis niebieski ekran


(Ludwik4) #1

Witam,kiedy instaluje sterwoniki do mojej karty graficznej GF 6200 (http://www.nvidia.com) komputer wyłancza mi się, pojawia sie niebieski ekran , zrzucanie pamieci fizycznej, zaktualizuj sterwoniki.Mam najnowsze sterowniki do GF6200 169.21whql, instaluje je robi mi sie to samo nv4.dis i niebieski ekran.Zainstalowałęm sterwoniki z płyty , która dostałem wraz z kartą graficzną i tez jest to samo.Własnie od wczoraj pojawił sie ten problem , dotychczas wszystko było OK.Poprostu włanczam komputer resetuje mi sie i dzieje mi sie to co napisałęm wyżej.Temperatura , którą patrzałemw BIO'sie to :

Cpu Temperatue :40-49C

POwer Temperature :30-40C

1 tydzień temu kupiłęm zasilacz Tracer'a.400W pod ATX, wydaje mi sie że wszystko dobrze podczepiłem, aktualnie "pracuje" bez żadnych sterowników , wtedy komputer działą normlanie , ale nie można zagrac w nic bo nie ma sterów 3D.

Proszę o pomoc.

Z góry,dziękuje.

gg:321-65-15


(Seba86mu) #2

ludwiQ , pobierz i zainstaluj ForceWare 56.72 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner w celu usunięcia pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c)


(Ludwik4) #3

Gdy zainstalowałęm Forcware 56.72, (wczesniej uzyłęm Driver Cleaner), nie pokazała mi sie zadna ikonka o sterownikach, nie zauważyłęm , ze mam jakiekolwiek sterowniki, takjkabym zainstlował puste.Może robie cos źle?


(Seba86mu) #4

Nie rozumiem za bardzo.

Odinstalowałeś stare sterowniki, uruchomiłeś ponownie komputer i zainstalowałeś ForceWare 56.72, tak ? Czyli ok.

Teraz jeszcze zainstaluj DirectX 9.0c.


(Ludwik4) #5

Sciągnąłem directX, zainstlowałem te biblioteki jak w instrukcji, komputer się nie wyłancza ale nie moge uruchomic żadnej gry, ani Call of Duty 2 ani DSJ3,internet "klatkuje","czołga się",wchodze we własciwosci puliptu, ustawienia-->zaawansoawe, pisze mi że nie ma żadnych sterowników, te forcware zainstalowałęm przed chwilą, jest nawet folder.


(Seba86mu) #6

Więc nie zainstalowałeś sterowników.

Otwórz ten folder ze sterownikami i poszukaj ikony setup.exe, bądź podobnie, aby uruchomić instalatora sterowników.


(Ludwik4) #7

Otworzyłęm folder, znalazłem setup.exe, zainstlowałęm, uruchomiłęm komputer ponomnie, wszystko jest dobrze , ale pisze mi to co napisałęm wyżej.


(Seba86mu) #8

Bardzo dziwne.

Odinstaluj więc ForceWare 56.72 (według instrukcji w poście wyżej) i zainstaluj ForceWare 66.93 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).


(system) #9

miałem taki sam problem tylko że GF 8600 GT. okazało się że karta była uszkodzona i powodowała zawiechy systemu (właśnie BSODy). w serwisie zamienili mi na nową.


(Ludwik4) #10

ForceWare 66.93 też mi nie działają.Zainstalowąłęm,wczesniej usunąłęm folder i Driver Cleaner'em usunąłem pozostałosci.Uruchomiłęm ponownie komputer i też internet się wlecze,dsj3 i cod2 nie chodzi , bo nie ma 3D.Pulpit>własciwosci>ustawienia> zaawansowane>i nie ma sterów tam.Chodzą mi tylko te najnowsze sterowniki 169.21, tylko że wtedy komputer resetuje się i ten niebieski ekran jest.To co robić????

GeForca kupowałęm ponad 1 rok temu, sam zakladałęm zaslilacz.Ma ktoś jakis pomysł

P.S CapIss, jakby byłą karta zepsuta , to by mi się komp nie włanczał, z tymi najnowszymi sterami co mi chodzą to się komp zacina, a co to są te BSOD'y?


(system) #11

Włączyć to by się włączył bo na zintegrowanej grafice by ciągnął. a BSOD to Blue Screen Of Death czyli niebieski ekran z błędem.


(Ludwik4) #12

Pomóżcie cos :frowning:


(Seba86mu) #13

ludwiQ , miałeś płytkę ze sterownikami dołączoną do karty graficznej ? Jeżeli tak, to zainstaluj sterowniki z niej.


(Ludwik4) #14

Tak mam , ale też mi się kompjuter wyłancza :confused:


(Seba86mu) #15

Sterowniki do płyty głównej masz zainstalowane ?


(Ludwik4) #16

No własnie,

1 miesiąc temu robiłęm format Windowsa,okazało się że zgubiłęm płtyke ze sterami do płyty głównej, zauwazyłęm , że nie ma dźwięku.Wszedłęm na lepsza pierwszą stronę i sciągnąłem, dźwięk był , ale nie wiem czy one są dobre.

Mam płyte główną Via P4M266A&VT8235(STAAARAAa)

No właśnie , jakbyś mół mi podac link do sterownkiów do płyty głownej??


(Seba86mu) #17

Coś ta nazwa płyty głównej mi się nie widzi :wink:

Najlepiej pobierz i zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)


(Ludwik4) #18

Via Ac'97 Enhaced Audio Controller

Nazwa płyty głównej :ECS P4VMM2(2PCI ,1AGP,1CNR,2SDR DIMM,2 DDR DIMM,Audio,...


(Seba86mu) #19

ludwiQ , jaką posiadasz wersję płyty głównej ?

Na stronie producenta Twojej płyty głównej jest aż tyle wersji Twojego modelu: 1.3, 3.2A, 1.1A, 3.1, 8.1, 5,0, 7.3, 7.1.

Którą z tych wersji posiadasz ? Jeżeli nie znajdziesz informacji w programie EVEREST, będziesz musiał sprawdzić na nadruku na płycie głównej.


(Ludwik4) #20

Wydaje mi się , że 3.2A