Nv4_disp problem z grafika w grze

Siemka zakupiłem sobie wczoraj grę o nazwie “Two Worlds” i mam problem jak zaczynam grać to mam komunikat:

Sterowniki Ekranowe nv4_disp przestały normalnie pracować… i muszę restartować kompa.Więc pomyślałem, że zaktualizuję najnowsze sterowniki do karty GT240 i proszę nie mam komunikatu, ale za to mam z pieprzoną grafikę (kolorowe tekstury itd itp).

Nie wiem czemu, ale w innej grze nie mam takiego problemu.

Dodam, że wcześniej na karcie bodajże na “GeForce 6600” w “Call of Duty 4:Modern Warfare” też miałem ten problem, ale bez tego komunikatu i jak wcześniej kolorowe tekstury i gracze byli z pixelów i pomogało wyjścia z gry i wejścia, ale potem że karta na gwarancji to zamieniłem na GT240 i nie miałem żadnych problemów, aż do tego tygodnia :expressionless:

Logi z OTL :

OTL.Txt - http://wklej.org/id/468991/

Extras.Txt - http://wklej.org/id/468990/

banditek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

banditek , przetestu kartę graficzną programem diagnostycznym, może po prostu masz uwaloną grafikę. Zobacz też do ilu stopni grzeje się GPU, bo to może być też objaw przegrzewania się GPU.

Albo za słaby zasilacz

ale jaki to program daj mi nazwy konkretne

Wpisz sobie w google diagnostyka karty graficznej i znajdziesz program. Ja akurat nie znam żadnego… Miej tez na uwadze, że tak jak pisał igrek, to może być też wina PSU, tak więc pożycz jeszcze od kogoś mocniejszy PSU i zobacz, czy będzie dziać się to samo.

inne gry mi chodzą:/ zasilacz to nawet chyba 500mam czy 550 xD

500 czy te 550 W jak twierdzisz może mieć na naklejce a w rzeczywistości moc może być dużo mniejsza. Podaj Markę tego zasilacza

igrek, można sprawdzić to programem czy rozkręcać kompa?

aha, podobno auktualizacja BIOSA pomaga, czy tam płyty głównej, ale jak to zrobić bo sprawdzałem AIDA32 Enterprise Edition 3.94.2

i był tylko model głownej, ale producenta jest nieznany…:confused:

A bios jest firmy : Phoenix, to nie wiem czy instalować stery ze strony phoenix.com bo nie wiem co robić, a zasilacz jest raczej w porządku, a możliwa jest przegrzewania się karty graficznej?

Ściągnij program gpu-z wtedy sprawdzisz płytę główną. W zasilaczu nie ma żadnych czujników więc nie sprawdzisz go programem. Musisz zdjąć boczną ściankę obudowy wtedy zobaczysz co tam siedzi

Możliwe, też, że będziesz musiał odkręcić zasilacz od obudowy żeby uzyskać dostęp do naklejki, bo akurat nie zawsze jest ona na tej ściance zasilacza co gorna pokrywa obudowy.

Sprawdź alternatywne sterowniki Omega

http://www.omegadrivers.net/index.php?o … &Itemid=55

boczi, rozumiem że mam pobrać nvidia geforce omega for windows xP?

i zainstalowaC?