Nv4_disp problem z grafika w grze


(Vampio) #1

Siemka zakupiłem sobie wczoraj grę o nazwie "Two Worlds" i mam problem jak zaczynam grać to mam komunikat:

Sterowniki Ekranowe nv4_disp przestały normalnie pracować... i muszę restartować kompa.Więc pomyślałem, że zaktualizuję najnowsze sterowniki do karty GT240 i proszę nie mam komunikatu, ale za to mam z pieprzoną grafikę (kolorowe tekstury itd itp).

Nie wiem czemu, ale w innej grze nie mam takiego problemu.

Dodam, że wcześniej na karcie bodajże na "GeForce 6600" w "Call of Duty 4:Modern Warfare" też miałem ten problem, ale bez tego komunikatu i jak wcześniej kolorowe tekstury i gracze byli z pixelów i pomogało wyjścia z gry i wejścia, ale potem że karta na gwarancji to zamieniłem na GT240 i nie miałem żadnych problemów, aż do tego tygodnia :expressionless:

Logi z OTL :

OTL.Txt - http://wklej.org/id/468991/

Extras.Txt - http://wklej.org/id/468990/


#2

banditek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Piotrkijak) #3

banditek , przetestu kartę graficzną programem diagnostycznym, może po prostu masz uwaloną grafikę. Zobacz też do ilu stopni grzeje się GPU, bo to może być też objaw przegrzewania się GPU.


(igrek) #4

Albo za słaby zasilacz


(Vampio) #5

ale jaki to program daj mi nazwy konkretne


(Piotrkijak) #6

Wpisz sobie w google diagnostyka karty graficznej i znajdziesz program. Ja akurat nie znam żadnego... Miej tez na uwadze, że tak jak pisał igrek, to może być też wina PSU, tak więc pożycz jeszcze od kogoś mocniejszy PSU i zobacz, czy będzie dziać się to samo.


(Vampio) #7

inne gry mi chodzą:confused: zasilacz to nawet chyba 500mam czy 550 xD


(igrek) #8

500 czy te 550 W jak twierdzisz może mieć na naklejce a w rzeczywistości moc może być dużo mniejsza. Podaj Markę tego zasilacza


(Vampio) #9

igrek, można sprawdzić to programem czy rozkręcać kompa?

aha, podobno auktualizacja BIOSA pomaga, czy tam płyty głównej, ale jak to zrobić bo sprawdzałem AIDA32 Enterprise Edition 3.94.2

i był tylko model głownej, ale producenta jest nieznany...:confused:

A bios jest firmy : Phoenix, to nie wiem czy instalować stery ze strony phoenix.com bo nie wiem co robić, a zasilacz jest raczej w porządku, a możliwa jest przegrzewania się karty graficznej?


(igrek) #10

Ściągnij program gpu-z wtedy sprawdzisz płytę główną. W zasilaczu nie ma żadnych czujników więc nie sprawdzisz go programem. Musisz zdjąć boczną ściankę obudowy wtedy zobaczysz co tam siedzi


(Piotrkijak) #11

Możliwe, też, że będziesz musiał odkręcić zasilacz od obudowy żeby uzyskać dostęp do naklejki, bo akurat nie zawsze jest ona na tej ściance zasilacza co gorna pokrywa obudowy.


(boczi) #12

Sprawdź alternatywne sterowniki Omega

http://www.omegadrivers.net/index.php?o ... &Itemid=55


(Vampio) #13

boczi, rozumiem że mam pobrać nvidia geforce omega for windows xP?

i zainstalowaC?