Nv4_disp zablokowany przez nieskończoną pętle

bluescreen z komunikatem jak w tytule zaczał pojawiac sie jakis miesiąc temu bez względu na to czy komp był w stresie czy nie. od tego czasu przeczytałem już chyba wszystko na ten temat, spr. zasilacz, wymieniłem paste by zmniejszyc temperatury procka (GPU jest 60 st), sprawdziłem każdą kośc ramu, znajomy z serwisu zresetował bios i nic. od dwóch lat komp chodził bez zarzutu, oczywiscie stery do grafiki sprawdzone (wszystkie dotychczas uzywane + najnowsze i starsze i rózne). po kolejnym sformatowaniu było jeszcze gorzej(3 rózne windy sprawdzone). przy instalowaniu sterów do grafiki na świeżym systemie problem pojawiał sie za kazdym razem (rózne konfiguracje sterowników na wszystkich trzech systemach) podczas wgrywania bluescreen. przekonany że padła karta graficzna spróbowałem po raz 20 i poszło :slight_smile: udało mi sie zainstalować stery z dołączonej płyty (masę prób wczesniejszych sie nie powiodło)

chciałbym zapytać czy to normalne ze zaawansowany sprzęt (karta graf)zachowuje sie jak fiat 126p(za któryms razem odpali) prosiłbym również o podpowiedz jakimi softami przetestować taką kartę na wszystkie mozliwe sposoby , co zaawansowany użytkownik (takich szukam :wink: zrobił by dalej

procesor : intel core duo 2,0 L1 catche 9641 L2 catche 1421 kb

płtya gł. - gigabyte technology 945 gzms2

g-force 8500 gt dx1440 z 900 głebią koloru rozdz. 96 dpi

nv4_disp to jest wyłącznie problem ze sterownikami do karty graficznej NVIDIA.

Miałem wiele razy to samo :wink:

Starsze sterowniki mogą być lepsze.

Zaawansowane szukanie sterowników.

Nie piszesz jaki system ?

Ja mam na Windows XP GeForce Release 178.24.

Obsługiwane produkty - GeForce 8500 GT.

Ważne są odpowiednie sterowniki oraz dokładne czyszczenie komputera przed instalacją nowych.

Na Windows XP :

  1. Usuń sterowniki od karty graficznej w ,Dodaj lub usuń programy".

  2. Usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C.

  3. Przeczyść komputer jakimś programem np. CCleaner.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

  1. Zainstaluj sterowniki do płyty głównej - Chipset.

Podałeś płytę ale jest kilka wersji rev….

Wybierz : http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … s2_21.html

Po prawej Sterowniki.

  1. Zainstaluj p/w sterowniki 178.24 do karty graficznej które podałem lub z Zaawansowane szukanie sterowników.

  2. Zainstaluj DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Włóż płytkę ze sterownikami GIGABYTE do napędu CD/DVD, zminimalizuj.

klik :

gigabyte.th.jpg

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Tam gdzie są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania kliknij w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Uruchom ponownie komputer.

Podobno czasem lepiej od oryginalnych działają sterowniki “Nvidia Omega Drivers” zwłaszcza, dla starszych modeli.

Osobiście nie doznałem podczas ich użycia jakiś specjalnych usprawnień, ale znam takich co twierdzą że są super.

  • ta karta graficzna GeForce 8500 GT nie jest tak mocno ,starym modelem".

Jest tylko zintegrowana i należy dobrać odpowiednie sterowniki oraz prawidłowo je zainstalować.

Karta ma lekko 2 lata co czyni ją niewątpliwie “starszym modelem”. (uwaga na boku, starszy <> stary)

To normalne, że alternatywne sterowniki mogą być lepsze co najwyżej w obsłudze starszych modeli niż sterowniki oryginalne więc nie wiem w po co ta cała gadka…