Nvcpl.dll - problem z nVidia GeForce?

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję że trafiłam z wyborem odpowiedniego działu. Ale do rzeczy:

Mam problem z okienkiem, który wyskakuje po 2-3 minutach po uruchomieniu się systemu. Informacja wyświetlana w oknie to:

Error n c:\windows\system32\nvcpl.dll

Missing entry: nvstartup

Jest to irytujące - komputer jest nowy (mam go mniej niż miesiąc) i już jest problem. Z researchu w internecie wynika, że to ‘coś’ ma wspólnego z kartą graficzną i rozwiązaniem jest albo przeczyszczenie rejestrów albo przeinstalowanie sterowników do karty graficznej. Tak więc zainstalowałam nową wersję sterowników + przeczyściłam rejestry (programem Uniblue: Registry Booster) -i nic to nie dało.

Co mnie bardziej irytuje: od momentu, gdy to okienko zaczęło się pojawiać, na ekranie wyskakują poziome linie, białe: znikają i pojawiają się. Zależnie od tego, jak dużo RAM jest używane, linii przybywa. Początkowo myślałam, że jest to wina ekranu (wadliwy): ale linie nie pojawiają się do momentu, aż wyskoczy okienko RunDLL.

Ogólne dane sprzętu (podam więcej, jeśli potrzebne):

Karta Graficzna: nVidia GeForce 310M

Procesor: Intel Corei3 370M

RAM: 4GB

System: Windows 7 64x bit

Czy ktoś ma jakieś sugestie, rady?

Dziękuje i pozdrawiam

mer

Masz dwa wyjścia, wpisz w urchom msconfig wejdz w zakładkę uruchamianie i odznacz z autostartu nvcpl.

Drugi sposób to ponowna instalacja sterowników do grafiki:

http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi … er-pl.html

Tu jest trick: nvpl.dll nie jest wykazany msconfig.

Spróbuję ponownie zainstalować sterowniki. Co mnie ciekawi to: sterownik (oraz sama karta graficzna) jest z serii 310M - dla notebooków. Zaś mój komputer to All-In-One (czyli ‘komputer w ekranie’ - coś jak komputery Maca) - jest to mój pierwszy All-In-One - czy to ‘normalne’, aby używać karty graficznej netbooka w komputerze, który jest stacjonarny?

Edit: ponowna instalacja sterowników nic nie dała.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?nvcpl pobierz ten plik z tej strony i skopiuj najlepiej zapisz sobie tą stronkę pomaga przy często wystepujących błedach plików .dll

Dzięki za linka - nowy .dll ‘zainstalowałam’ w odpowiednim folderze: - teraz przy starcie wyskakują dwa okienka (jedno to samo, co na początku, drugie zaś informujące mnie, że nvcpl.dll jest missing).

Z pozytywnej strony - poziome linie na razie znikły! :smiley: A już miałam iść do Cometa wymieniać komputer.