Nvidia 8500 GT - Niebieski ekran - nvlddmkm.sys

Witam.

Coś nie tak się dzieje z moim komputerem, a raczej jak już się wstępnie rozejrzałam w Internecie chyba z kartą graficzną.

Już wyjaśniam o co chodzi.

Jakiś czas temu podczas korzystania z Internetu i oglądania filmiku, nagle pojawił się niebieski ekran, poniżej zdjęcie ->

8olq.jpg

Po tym czymś musiałam zrestartować komputer, niestety po tym zdarzeniu system już nie odpalił, tzn. zatrzymał się na czarnym ekranie zaraz po ładowaniu systemu.

Kolega doradził mi abym odłączyła kartę pamięci i ponownie odpaliła system.

Tak też zrobiłam, oczywiście obrazu nie było ale słychać było, że system wystartował normalnie.

Myślałam, że to coś z sterownikami lub dyskiem. Zrobiłam format, jakiś czas było dobrze lecz dziś znów to samo, niebieski ekran i nie można odpalić Windowsa.

Weszłam przez tryb awaryjny i odinstalowałam oprogramowanie Nvidia, co prawa ekran teraz mam dziwnych proporcji i gorszą jakość ale jakoś działa abym mogła się poradzić Państwa o pomoc.

Nie wiem co teraz mam zrobić? Czy zepsuciu uległa karta grafiki?

Kupić muszę taką samą czy może inną?

Może to winna czegoś innego?

Poniżej pisze szczegóły sprzętu:

Intel Core 2 Duo CPU E4500 @ 2,20GHz, 2GB RAM

System MS Windows Vista Home Basic 32-bit

Płyta główna: Asus

Karta grafiki: NVIDIA GeForce 8500 GT

Proszę o pomoc.

Zainstaluj nowszą wersję sterownika.

Niestety seria kart 8xxx jest bardzo awaryjna.

Czy widać artefakty (błędy w wyświetlaniu obrazu)?

Spróbuj zainstalować sterowniki, w różnych wersjach, metodą prób i błędów dojdziesz do tego czy któraś wersja powoduje problemy i czy któraś wersja działa stabilnie.

Czy jakiś czas temu wszystko było w porządku? Może system sam zaktualizował sterowniki do grafiki z uwagi na włączone Windows Update. Jeśli tak, spróbuj użyć Przywracania systemu.