nVidia 8500GT, wysokie temperatury, zaniżone rozdzielczości, zwiechy komputera

Witam !

GliXeR

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

VS

GliXeR , naprawdę uważasz, że taka zmiana czyni temat wystarczająco konkretnym? Przecież to żadna zmiana. Proponuję zapoznać się z linkiem, który podał kolega Agaton , a następnie zmienić tytuł wątku tak, by jasno i konkretnie mówił o problemie, z którym się zmagasz. Inaczej temat zaliczy przelot do kosza!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do tej pory myslałem, że muszę wymienić kartę graficzną i tyle, ale tym razem GPU się włączyło i moim oczom rzuciła się nadzwyczaj wysoka temperatura - 80°C i 98°C podczas grania w Minecrafta. Czy to normalne ? Czy powinienem wymienić chłodzenie, czy całą kartę graficzną i czy to jest przyczyna moich problemów (fioletowe artefakty i całkowite zwiechy komputera) ? O ile obniży się temperatura GPU po wymianie pasty termoprzewodzącej ? Teraz mam uruchomiony tylko Google Chrome i mam 95°C.

90 stopni to dla karty za dużo. Wymiana pasty może pomoże, ale może okazać się, że grafika jest już po prostu uszkodzona. Ja na Twoim miejscu poszukałbym jakiejś innej.

A jaką proponujesz do mojego sprzętu ?

HD 5670/6670 lub coś podobnego. Może HD 4850, bo jest na allegro za mniej niż 100 zł dostępny.

A gt740 nie pociągnąłby ?

Moim zdaniem procesor masz za słaby by pakować jakąś wydajniejszą kartę.

a co polecasz od nVidii ?

W końcu biorę gtx 650 ti + zasilacz 500W

kupisz tą GTX 650ti ale całej mocy nie wykorzysta bo procek zablokuje połowe wydajności.Na moim miejscu bym kupił nowy procek a potem pakował karte i zasilacz

Używany HD 5750/6750 z allegro. Nic więcej pod ten procesor. 

Za rok i tak prawdopodobnie zmieniam procesor…

Za rok to myśl o nowym zestawie, bo upgrade tego jest bardzo ograniczony i nieopłacalny. 

A czy mój procesor pociągnie gt 640 ?

Owszem, ale to nieopłacalna karta.

Dziękuję za pomoc i zapraszam do tej dyskusji : http://forum.dobreprogramy.pl/upgrade-sprz%C4%99tu-do-2000z%C5%82-t489002/