Nvidia "droższą" firmą od Intela


Intel od czasu premiery Ryzena leci równią pochyłą, a kiedy Apple rozwiąże z nimi umowę, to spadną z siodełka i tyle będzie po hegemonie :stuck_out_tongue_winking_eye:
Co mnie w zasadzie cieszy, bo przez lata zdawali sobie sprawę, jakie buble sprzedają i nie opracowali rozwiązania problemu, a kiedy świat się o tym dowiedział, nadal nic sobie z tego nie zrobili, tylko dalej sprzedawali dziurawy sprzęt.
Dla mnie mogą bankrutować.

Lepiej nie. Bo przy braku konkurencji i oddechu na plecach AMD stanie się tym czym dziś jest właśnie Intel.

Sugeruję dokładniej przeczytać tekst TechSpota. Bankructwo Intela i AMD na tronie - aha…

Tylko wiesz, wartość spółki nie zabezpiecza przed bankructwem po utracie zleceń, czy pozycji rynkowej :wink:
Oczywiście nikt do tego nie dopuści, a szczególnie rząd stanów :wink:

Ja nawet nie o tym - gdyby jakimś cudem Intel zbankrutował to masę upadłościową w przysłowiowe 3 sekundy wykupiłyby by tuzy pokroju Samsunga (patenty, technologie, itp.).
No i ten skok wartości nVidia to tylko kapitalizacja giełdowa - prawdopodobny scenariusz to easy come, easy go.

Koreańczycy to jeszcze małe piwo, ale gdyby taki knowhow i laboratoria przejęła chińska spółka to Trump osr** by łóżko :wink:
Taka firma po prostu nie może zbankrutować.

Też źle. Ja wiem, że Intel to nie państwowa firma ale chyba nie sądzisz, że opatentowane technologie przez Intela rząd amerykański sprzedałby Koreańczykom albo innym Chińczykom. Nawet mnie rozbawiłeś. :rofl:

Rozumiesz sformułowanie pokroju? Kojarzysz Qualcomm? Poza tym są patenty/technologie mniej i bardziej strategiczne a Samsung wchłonął już nieco rozmaitego amerykańskiego know-how. Porównanie Korei Płd. i Chin jako kontrahenta USA jest faktycznie zabawne, na swój sposób…
btw. Czy AMD i nVidii udało się już wejść do Top10 największych sprzedawców układów elektronicznych na świecie? Z ciekawości pytam.