nVIDIA ForceWare 77.72

Witam, zamierzam uaktualnić swoje sterowniki na nVIDIA ForceWare 77.72 WHQL Candidate (Win 2000/XP). Mam kartę GeForce FX 5500. Nie wiem, czy przed zainstalowaniem nowych sterowników mam usunąć stare. Co zrobić?

Możesz je “nainstalować” na stare. Poprostu klikasz Setup i sobie instalujesz

Co chcesz :smiley: wszystkie możliwości są dobre :smiley:

nie instaluj tak wysokich sterów do tak słabej karty bo stracisz na wydajnosci - poczytaj sobie w necie testy na temat sterowników pozniej instaluj dopiero . Do twojej karty to max ser 5xxx

Tylko w starych grach z dx8 i niżej :smiley:

Ja do sojej karty nVidia 5200 wgrałem stery V. 71,89winxp international i nawet nieżle śmiga. Powiem tak nie mam problemów w grach, no troszeczkę podkręciłem, ale niewiele bo bardziej tej karty się nie da.

Czyli mam tego w ogóle nie instalować?

Zainstaluj.

Zobaczysz, jak się karta sprawuje.

Zapewne minimalnie lepiej, choć nie jest to regułą.

Jakby co, to odinstalujesz. :smiley:

No i zainstalowałem. Jak na razie wszystko działa normalnie, choć nie próbowałem jeszcze grać w gry. Jedno mnie tylko zdzwiło: przy instalacji zostałem poinformowany, że oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z Microsoft Windows xp, nie otrzymało logo Designed for Win XP i teraz lub w przyszłości może powodować błędy w działaniu systemu :o . A ściągnąłem ze strony instalki.pl wersję dla windows 2000/xp…

Teraz jest ok, zobaczymy w przyszłości :wink: .

A czy moja karta jest rzeczywiście AŻ taka słaba? :cry:

Sprawdziłem na tej stronie (http://www.sciagnik.info/Article28.html) i moja karta jest obsługiwana :slight_smile: . Poszperałem trochę po necie i ludzie używają w stosunku do niej raczej mało sympatycznych wyrażeń, choć ja grałem na niej m. in. w NFSUG2, Sims2 i inne, raczej nie narzekałem (mam jeszcze 256 MB RAM - w przyszłym tygodniu dokupuję 512, więc trochę się “cięło” na najwyższych ustawieniach).

PS. Tak trochę nie na temat - czy jeśli dołoże tego RAMU to czy nie trzeba będzie robić formata? :confused: Czy to będzie śmigać tak bez niczego?

Jest tak dlatego, ponieważ nie jest to w pełni finalna wersja tych sterowników, to znaczy mają one w nazwie: WHQL Candidate czyli niedługo będą miały ten certyfikat. :smiley:

Nie. :wink:

Nie. :wink:

Dzięki za wszystko :slight_smile: .

PS. A o ten RAM i format pytałem, bo w szkole, w zamierzchłych jeszcze czasach, kiedy rządził Windows 98, dokładałem RAMu i Windows go nie wykrył… Dopiero format załatwił sprawę :wink: .

A jakie sterowniki sa najlepsze do geforce fx 5700??

Metoda prób i błędów.

Ja proponuje do XP sprawdź wersje 56.72.

http://www.3dnews.ru/download/drivers/nvidia/

Pamiętaj o prawidłowej wymianie steru.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838