nVidia GeForce 130 GT.Zbyt duża temperatura

Witam !

Mam następujący problem:Pewien czas temu zaczął mi gasnąć monitor (i zawieszać komputer) przy graniu w Colina 2005.Myślałem że to coś z komputerem ale po wgraniu nowych sterowników było tak samo.Wreszcie otworzyłem bok i dotknąłem karty graficznej…Strasznie parzyła! Ściągnąłem kilka programów i w każdym wychodzi na to samo duża temperatura ](*,) Teraz jest to 68 º , a na płycie leża dwa dodatkowe wiatraki.Denerwuje mnie to gdyż co rusz to mi się ten komputer wyłącza.Jest jakieś rozwiązanie?

Niestety bedziesz musiał przeczekać te upały. Mój komputer mimo, że ma zintegrowaną grafikę Intela też się strasznie grzeje. I na to chyba nie ma sposobu.

Czyli nie trzeba się przejmować że ona się grzeje tylko spokojnie czekać ?A możesz podać twoją temperaturę ? Najłatwiej będzie ściągnąć GPU-Z http://storage2.dobreprogramy.pl/narzedzia/GPU-Z.0.4.4(dobreprogramy.pl).exe

wiatrak ustaw tak by owiewał radiator,jeśli karta ma aktywne chłodzenie,czyli ma wiatrak na karcie,to ustaw wiatrak tak by ciepłe powietrze wyciągał z obudowy.Jeśli zrobisz dobrą cyrkulacje ,czyli będzie zimne powietrze wlatywać do obudowy i będzie swobodnie ciepłe wychodziło z obudowy ,to temperatury będą dość na poziomie.

Ja też miałem problem ale wymieniłem obudowę, i przepływ powietrza jest lepszy, i temperatury spadły dość drastycznie. Polecam zdjąć jedno skrzydło obudowy może obniży o kilka stopni!

Ja może dodam,bo nikt tu o tym nie wspomniał, że jeżeli chłodzenie (radiator/wiatrak) są za bardzo zabrudzone to nic nie pomoże oprócz przeczyszczenia chłodzenia. Dotyczy to też laptopów oczywiście.

Jak mam ustawić ten wiatrak jak tam jest to wszystko ładnie zabudowane? Już jedno skrzydło obudowy jest zdjęte.A ja mam komputer HP x4600 http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF06b/12454-12454-296719-4050763-4050763-3429268-3724451.html?jumpid=reg_R1002_PLPL.Tyle że mam 4gb ram i włożoną tą kartę graficzną 130 GT

Dodane 01.07.2010 (Cz) 20:39

A i była czyszczona tyle ile się dało :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poszperałem i znalazłem TO.Co prawa ja mam inne zabudowanie wiatraka i radiatora ale to szczegół…Zobaczcie sobie max temperature.105 stopni! Ja jak dziś grałem w Metina 2 to co jakiś czas zaglądałem na SpeedFan-a i temperatura wzrosła do 80.Co prawda zaraz po zobaczeniu ostatniej temperatury musiałem wyłączyć komputer ale to szczegół.80 stopni utrzymywało się jakiś czas gdyż 7 min wcześniej też było 80º.