Nvidia geforce 6100 - miał ktoś z nią problemy?

Mam karte grafiki nvidia ge force 6100 z 128mb ramu - zintegrowana z płytą główną, najnowsze sterowniki.

Czasem jak gram w jakąś grę np: silent hill 3 czy nfs mw, to nagle następuje zawieszenie się gry i grafika na ekranie chrzani się tzn. widać jakieś prostokąty i to kilkadziesiąt i nic się nie da zrobić tylko restart . Może miał ktoś coś podobnego. Screena nie załączyłem bo nie zdążyłem, ale jak bedzie trzeba to spróbuję.

Prawdo podobnie uszkodzona karta. Zrób testy bechmarkami. I może też to być spowodowane niekompatybilnością karty z grami to jest grafika do biura i grania w pasjansa, a nie do grania. I jak z tempeturą karty?

sprawdź temperaturę sprzętu, przeczyść go dokładnie z kurzu, jeżeli problem będzie się pojawiał to podejrzewam że może to być wina sprzętu, ja tak miałem na radku x600, okazało się później że temperatura była za duża ponieważ uszkodzony był wentylatorek na karcie, niby chodził ale nie tak jak powinien, karta była na gwarancji i wymienili ją;

poczekaj jeszcze na inne komentarze…

Ja również mam tę kartę i również gram w nfs mw fakt, że zdarza się że mi się gra przycina ale na krótko i jak już napisał Tobi to nie jest karta do takich gier. Jeśli masz kompa głównie po to zeby na nim grać to kup sobie coś lepszego. A co do tej karty jeszcze to jest ona naprawde minimum w sumie chyba tylko po to zeby sprawdzic czy komp działa, bo strzasznie sie grzeje (ok 60 stopni) jak sie domyslam masz płytę gigabyte a z tego co wiem to na płytach w których montował tę grafę nie montował wentylatorów a niestety orginalny radiator jest niewystarczający zeby ochłodzić 6100.

Pozdrawiam :slight_smile:

jak się udało to tu jest screen.

http://img58.imageshack.us/img58/1607/pawe1vl9.jpg

karta która nioe reprezentuje żadnej sensownej wydajności i jeszcze się na dodatek grzeje?:lol:

chyba chipu, bo

cała prawda, to coś strasznie się grzeje i to dlatego pojawiają się arty

bo to integra :stuck_out_tongue:

i nie ma co jej umieszczać w rankingu :stuck_out_tongue:

no… nie ma mowy o zadnej grze na tej karcie. bo ale są gorsze karty i ludzie sobie radza :stuck_out_tongue: ale dziwne jest to ze te zintegrowane chipy stanowią 61% sprzedawanych obecnie kart graf. takie byly dane z 1 kwartału tego czy poprzedniego roku czytałem gdzieś.