NVIDIA GeForce 6600 256 MBDDR TurboForce

(Sebik20000) #1

Witam.Mam problem!!Nieznam sie zabardzo na komputerach więc prosze o dobre rady.Wszoraj kupiłem synowi kerte graficzną jak w temacie i gdy gra on w Need For Speed Most Wanted to wyskakują jakieś plamki i kreski poczym resetuje się komputer.Niewiem co mam zrobić.

Dziękuje za odpowiedzi.

(system) #2

Wada karty graficznej, albo syn już ją zaczął podkręcać... To albo to, przy założeniu, że wcześniej było wszystko OK.

(Duch) #3

jeśli jest to karta z chłodzeniem pasywnym (bez coolera) to prawdopodobnie za bardzo się grzejej w Most Wanted :slight_smile: jeśli ma wiatraczek to raczej będzie to co pisze Pawek

(Kamilprymas) #4

trzeba przeinstalowac sterowniki założyć lepsze chłodzenie, jeśli to nie pomoże to zawieść kartę do serwisu :smiley:

(Kamillo Voids) #5

moim zdaniem pański syn kombinował z podkręcaniem bo jeśli to nowa karta to nie powinna sie przegrzewać przy Most Wanted!! :stuck_out_tongue:

(Sebik20000) #6

Witam ponownie.Karta nie była kręcona.Założone jest chłodzenie pasywne ZALMANA (orginalnie).A czy to może być od AGP??(np.FAST WRITE)

(Bartas2000) #7

Moim zdaniem najpierw powinieneś pozbyć sie sterownika od AGP

aby upewnić sie ,że artefakty wyskakują z winy karty.Jeżeli błędy nie ustąpią będzie oznaczać to, że wina tkwi w karcie. Dziwnym jest to, że na karcie jest chłodzenie Zalman z ciepłowodem, a wyskakują artefakty,

czyli efekt zawysokiego taktowania lub zbyt wysokiej temperatury.

Noto do ROBOTY:)

(Sebik20000) #8

ale ja się natym nieznam :oops:

(Zolciak) #9

Tak :slight_smile: np. mój radek 9600 szaleje z fast write :slight_smile:

(Sebik20000) #10

A jak sprawdzić temperature na tej karcie??

(Duch) #11

prawym myszy na pulpicie i wejdź we właściwości karty graficznej i powinna być taka zakładka jak ustawienia temperatury

(system) #12

Ja tak, czy tak odniósłbym kartę i powiedział sprzedawcy o problemie. To w jego interesie jest pomóc.

(Sebik20000) #13

Dziękuje za pomoc wymieniłem na GT :smiley: