nVidia GeForce 9800 gt vs GTS 250

Witam, od kilku dni zastanawia mnie jeden fakt, a mianowicie która karta graficzna jest lepsza, GeForce 9800GT czy GTS 250. Moim zdaniem to ta druga (GTS 250) będzie lepszym rozwiązaniem szczególnie pod gry jak i na neta, ponieważ gdzie nie gdzie słyszałem, ze jest lepsza, tylko czy to jest prawda? - Tego to ja sam nie wiem, wiec zwracam się z prośbą do was. Jeżeli GTS 250 jest lepszy to czy taka specyfikacja kompa wystarczy?:

Zasilacz: Modecom MC-S350 PFC 350W

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160 1.80 ghz, 2 rdzenie

Płyta główna: Asus P5VD2-vm/s

Ram: 2gb

Ewentualnie jeżeli zasilacz będzie za słaby to planuje sobie kupić takiego byczka który chyba wystarczy pod tego złoma: http://www.ceneo.pl/16394806?gclid=CKK5 … 3godJWAAQg

GTS 250 jest wydajniejsza i nowocześniejsza.

Nieważne którą kartę wybierzesz to musisz zmienić zasilacz.

Ten OCZ jest w porządku.

Tylko ten procek taki słaby…

A może radeon HD4770 za 100zł+wys.

http://allegro.pl/radeon-hd-4770-xfx-i3353256711.html

Karta pobiera mniej energii elek. od ww. i zasilacz powinien dać radę.

Cześć,

z Twojego procesora można całkiem sporo ukręcić - próbowałeś go podkręcać? Jaką masz pastę termoprzewodzącą?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Dodane 25.06.2013 (Wt) 21:59

Tak, zauważyłem że płyta ma zablokowane OC - ClockGen’em próbuj :slight_smile:

Tak wiem, ze sporo można podkręcić mojego procka, tak jak już kiedyś mówiłem, informatyk typowi podkręcił go do 3,40 ghz. Co do Radeona HD4770, jestem zwolennikiem Cioci GeForce :slight_smile: Co do tego ClockGen’u, spróbuję podkręcić ale jutro, jeżeli się nie da to cóż, pójdę do informatyka a on mi pomoże wybrać płytę główną do moich podzespołów. Pozdrawiam i odwiedzę was jutro.

Cześć,

jeśli wymieniać płytę główną - to sprzedać obecną platformę i kupić nową, np na 1155. Będzie większa wydajność, a platforma będzie dużo aktualniejsza i pozwalająca na modernizację.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Gwoli wyjaśnienia - GTS250 to 9800GTX+ :wink:

Witaj,

GTS250 to bodajże GPU z 9800GT z zegarami od 9800GTX+. Za ile masz okazję go kupić?

Szczerze mówiąc, musiałbyś wymienić/podkręcić nieco procesor, żeby nie ograniczał GTSa. A na swojej płytce go nie podkręcisz bo jest oparta na marnym chipsecie VIA, który się wkłada do płyt projektowanych, byleby działały :D.

Tak jak pisze Lewanxd , bardziej opłacalnym biznesem będzie przejście na LGA1155. Za 400zł kupisz Celerona G550, tanią płytkę na H61 i 4GB DDR3, które wydajnością zjedzą PDC na śniadanie.

Jeśli jednak nie możesz/nie chcesz zmienić platformy, kup 4GB RAM (oj, drogo Cię to wyjdzie bo DDR2 nie są tanie), płytę Asus P5K i kręć procesor do woli :).

Procesor chyba został podkręcony przez program ClockGen. Czemu napisałem “chyba”, bo jak kręciłem procesor do 2,2 ghz i sprawdziłem jak tam jest to pisało, że został podkręcony do 2,2, natomiast jak wchodzę w mój komputer to pisze, ze nadal mam 1.8 ghz, raczej to jest problem taki, ze procesory kreci się w biosie, ale mniejsza z tym. Mam procesor AMD SEMPRON tylko nie wiem jaki dokładniejszy model :slight_smile: Mam go ponieważ szwagier mi go oddal a sobie kupił lapka, i tak leży sobie odpoczywa, bo moja płyta jest tylko i wyłącznie do intela. Za jakąś chwile podam dokładniejszy model tego procka tylko proszę poczekać, co do ramu również chciałbym kupić max 4/6 gb, dlatego ze będę miał taniej bo dobrze znam tego informatyka i mam zniżkę u niego :slight_smile: Co do karty to kupuje GAINWARD GeForce GTS 250 1gb, za ok. 150 zł używana, bo tak jak już mówiłem, zniżka :slight_smile: Co do płyty głównej nad tym się zastanowię, ps idę sprawdzić dokładniejszy model sempronka ;d

/Dobra mam sempronka jest to model 3500+

ew. mogę kupić do niej płytę główną ASROCK 939A785GMH/128M

http://www.ceneo.pl/4698354

Coś mi mówi, że Pentium będzie lepszy od Semprona i to znacznie.

Jak widać tutaj, PDC zostawia w tyle nawet dwurdzeniowego Athlona 3600+, podczas gdy wymieniony przez Ciebie Sempron jest jednordzeniowy i w rzeczywistości ma zaledwie 2GHz taktowania ;).

Z dwojga złego wkładałbym kasę w Pentiuma.

Jesteś pewien że MC-350 nie wystarczyłby do 9800GT?

Jako tako już sobie przemyślałem i kompa zmieniam całościowo, prawie bo dysk twardy jakiego obecnie mam (500gb) mi wystarczy :slight_smile: Tylko muszę jakieś radiatorki dokupić i tyle. Teraz mam pytanie czy taki sprzęt będzie dobry?

Płyta główna: Foxconn H61MX

Zasilacz: OCz CoreXStream 500W SLI PSU

Procesor: Celeron G550

Ram: CORSAIR XMS3 Dual DDR3 8GB

Karta graficzna: GAINWARD GeForce GTS 250

Pozdrawiam.

Małe sprostowanie jeśli chodzi o zasilacz (zasugerowałem się czymś).

Zasilacz jest w porządku, ma 300W na liniach +12V.

elkanguro

Biję się w pierś.

Dodane 26.06.2013 (Śr) 22:27

Ganomant

Za niewiele więcej możesz mieć trochę nowocześniejszą płytę (SATA 3, USB 3.0), tzn. MSI B75MA-E33.

Ganomant , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

To ja nie rozumiem :smiley: Inni mówią, że zasilacz do wymiany, a inni, że jest dobry. To co jest wreście prawdą? Bo ja nie śpię na pieniądzach, żeby zaraz tam marzyc o super komputerze, nie. Mi jest potrzebny tylko i wyłącznie pod CS:GO i ew. PES 2013, Fifa 13. Ogólnie mówiąc, że jeżeli zasilacz jest spoko, to oznacza również to, że nie muszę zmieniać procesora?

Prawdą jest że jak podłączysz GTS 250 i prądożerny cpu to zasilaczowi będzie ciepło.

Ale do tego Pentium DC lub celerona i GTS 250 wystarczy o ile nie będziesz za bardzo podkręcał.

Calerona na pewno kupuję, to jest pewne. Podkręcaniem nie będę się interesował, bo wiem, że jak ma się dobrą kartę graficzną to procek może być słaby (bynajmniej ja miałem GeForca 7900 GT/GTO i procek Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 ghz co mi wystarczało, komputer się nie ciął), więc myślę, że 2.6 ghz jest to sporo.

Jak ma się dobrą kartę graficzną, to procesor powinien być również dobry, aby jej nie przymulać. W przeciwnym razie, karta będzie działała dużo poniżej swoich osiągów.

Taktowanie nie jest miarą osiągów.

Bynajmniej nie używa się zamiennie z przynajmniej. Jest to zaprzeczenie.

http://sjp.pl/bynajmniej

Mam pytanie, czy 2gb ram i procesor intel pentium dual core 1.80 ghz uciągną GeForce’a GTS 250?