Nvidia Geforce fx 5200 nie czyta karty


(Moskito86) #1

Witam wszystkich piszę tutaj ten temat bo mam problem z karta graficzną ostatnio grzebałem w kompie i zobaczyłem , że w karcie graficznej nie mam STEROWNIKÓW zainstalowanych więc pobrałem do Nvidia GeForce FX 5200 sterowniki i zainstalowałem

zobaczyłem , że wszystko pięknie działa to podkręciłem troszkę kartę graficzną i po 3 dniach fajnej zabawy w internecie następnego dnia rano chciałem odpalić kompa a mi wyskoczył błąd typu coś tam "Częstotliwość" "zarządzanie Energia" i było odliczanie do 20s po upływie monitor się jakby wyłączał , ale poradziłem sobie z tym problemem , ale powstał kolejny typu po zalogowaniu się na profil w windowsie po 10 może 20sekundach komputer się automatycznie ZACINAŁ i tak w koło tylko na TRYBIE AWARYJNYM działał normalnie , ale z tym problemem też sobie poradziłem odinstalowałem STEROWNIKI i o to mój problem miałem kartę graficzną Nvidia GeForce FX 5200 odinstalowałem sterowniki Panel sterowania > Dodaj usuń programy / Nvidia <--- i skasowałem w ten sposób sterowniki od Nvidi i komputer zrestartowałem i w ogóle nie mogę teraz zmienić rozdzielczości ekranu na inny tylko suwak stoi na 800 na 600 pikseli i nie da się go ruszyć a i komputer chodził strasznie wolno , więc chciałem zainstalować na nowo Sterowniki , i wchodzę mój komputer>prawy>właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń i patrze nie ma w ogolę kart graficznej to chciałem zainstalować ją kreator dodawania sprzętów > wyszukaj i zainstaluj automatycznie> biorę karty graficzne i teraz właśnie nie widzę "Nvidia GeForce FX 5200" tylko jakieś ATI Technologies INC no to zainstalowałem byle jakie bo nie znam się na tym , no i zainstalowało niby ale piszę , że "Nie można uruchomić tego urządzenia"WTF? no to dalej patrzę w menadżer urządzeń i widzę , że niby jest zainstalowana , ale jakoś inna ikona i znak wykrzyknik na żółto koło tego więc nie wiem co zrobić jak mam przywrócić KARTĘ GRAFICZNĄ Nvidia GeForce FX 5200 , żebym widział w Menadżerze urządzeń ?? Format też nie pomógł

bad2.th.jpg

bladd.jpg


(Szotek5) #2

Powiem jedno: lol ! :lol: Zainstalowałeś sterownik od karty ATI ? Odinstaluj te urządzenie w menedżerze i zainstaluj te http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html sterowniki.


(Mrylec) #3

Kontroler wideo (zgodny z VGA) - to jest twoja karta graficzna.


(Moskito86) #4

No odinstalowałem ten sterownik i instaluje tamten . Coś mam jeszcze potem zrobić??.

-- Dodane 06.04.2011 (Śr) 22:34 --

No panowie zrobiłem tak jak mówiliście pokazało mi się Nvidia GeForce FX 5200 ale po zrestartowaniu komputera . komp się już nie włacza jakby zacina się a nawet nie zalogowałem się jeszcze to jak mi teraz doradzicie ?:wink:

-- Dodane 07.04.2011 (Cz) 0:18 --

Dobrze wygląda to teraz tak , że jak widzicie na pokazanych poniżej Obrazach widać mam Nvidia GeForce FX 5200 , ale jak zresetuje się komputer to potem się nie włącza tylko zacina się jakby i muszę wejść przez ostatnie działające ustawienia da się coś na to poradzić wczoraj już formata robiłem i nie pomogło.


(Mrylec) #5

Zainstalował byś sterowniki wszystkie po kolei, a nie lecisz po łebkach.. Pierw od chipsetu potem grafa, dźwiękowa i te mniej istotne..


(Moskito86) #6

Czy by mógł ktoś mi podać sterowniki do tych dwóch rzeczy?.

1.Kontroler multimediów audio

2.Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)

O to moja płyta główna + dźwiękowa.


(Szotek5) #7

To po kolei (w takiej kolejności instaluj)

  1. Chipset

    http://europe.asrock.com/downloadsite/drivers/VIA/4in1/4in1_XP_2K_ME_98(4.46).zip

  2. Sterowniki od GeForce, które podałem wcześniej 3. LAN

    http://europe.asrock.com/downloadsite/drivers/VIA/LAN/LAN_XP_2K_ME_98(2.7).zip

  3. Audio

    http://europe.asrock.com/downloadsite/drivers/VIA/Audio/VIA_XP_2K_ME_98(4.00a).zip

Dałem linki w Code bo obcinało :stuck_out_tongue:


(Moskito86) #8

A powiecie mi jak zainstalować te Chipset ?

Chipset to jest Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB)??

bo biorę kreator dodawania sprzętów wyszukujeKontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) i klikam dalej i pisze "Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)",albo

Sprzęt nie został zainstalowany,ponieważ kreator nie może odnaleźć wymaganego oprogramowania. To chyba są złe sterowniki


(Mrylec) #9

Nie bawisz się w żaden kreator ! Instalujesz normalnie instalatorem z folderu w którym masz sterowniki.


(Szotek5) #10

Mam wątpliwości do sposobu instalacji sterowników przez Ciebie :stuck_out_tongue: . Przy sterownikach od chipsetu rozpakowujesz ZIP i uruchamiasz instalkę która instaluje sterowniki automatycznie nie trzeba nic dodawać przez kreator dodawania sprzętu, przy lanie rozapkowujesz ZIP i uruchamiasz plik winsetup.exe i on instaluje sterowniki analogicznie tak jak chipsetu, przy sterownikach audio również rozpakowywujesz ZIP i uruchamiasz setup.exe. Nie trzeba nic dodawać ręcznie :wink:

P.S kartę graficzną też dodawałeś przez kreator dodawania sprzętu ?


(Moskito86) #11

Tak bo tak kazali mi na innych forach :stuck_out_tongue_winking_eye:

-- Dodane 07.04.2011 (Cz) 18:18 --

Dobrze zrobiłem tak jak mówiliście i zacząłem po kolei

1.Chipset

  1. Sterowniki od GeForce

3.Audio

I z tego co wyszło to widać tylko w menadżerze urządzeń to tylko Audio chyba się poprawnie zainstalowało , ale i tak nie mogę słuchać żadnej muzyki.

A jak zainstalowałem Chipset to wyskoczył dymek

64209476.jpg

Instalowałem to w LAN zrestartowałem komputer i nic się nie zmieniło

74492050.jpg


(Agatonster) #12

Uzillo ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Szotek5) #13

Uzillo , trudny przypadek, jednak z tego co wyczytałem, zauważyłem że pisałeś o podkręceniu karty i problemy z włączeniem po tym. Być może twoja karta uszkodziła się ale nie aż do takiego stopnia żeby nie wyświetlać obrazu. Możliwe też że problemy powoduje stara płyta główna a dokładnie to stara wersja złącza AGP które pracuje w trybach x2/x4 a karta graficzna x8. Jeśli masz możliwość idź do znajomego i wypróbuj kartę u niego.


(Moskito86) #14

próbowałem i u niego chodzi normalnie.Odinstalowałem Chipset i znów zainstalowałem i pokazało mi się takie coś.

beztytuulze.jpg


(Szotek5) #15

Czyli można być prawie pewnym że winowajcą jest płyta główna, nie jest ona w stanie poprawnie obsłużyć karty graficznej, być może uległa uszkodzeniu po "podkręcaniu". System operacyjny można chyba wykluczyć, mówiłeś że reinstalowałeś system i nie pomogło. Jednak proponuje zaryzykować i zainstalować system od nowa zainstalować sterowniki w takiej kolejności jak podałem i ewentualnie spróbować starszych sterowników (ew. Omegi) . To było bardziej radykalne rozwiązanie, możesz też spróbować: odinstalować sterownik graficzny przez dodaj/usuń programy wyczyścić śmieci DriverCleanerem i CCleaner'em uruchomić ponownie komputer i zainstalować http://www.omegadrivers.net/index.php?o ... &Itemid=90 to.

P.S Masz płytkę ze sterownikami dostarczaną razem ze sprzętem?

rozumiem że u kolegi sterowniki zainstalowały się poprawnie i nie było problemów ?


(Moskito86) #16

no płyt nie mam ze sterownikami . Tak u kumpla od razu wyczytało sterowniki.

-- Dodane 07.04.2011 (Cz) 22:14 --

Panowie poradziłem sobie z Karta graficzną zainstalowałem stare sterowniki http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_56.72.html właśnie te i działa wszystko tak jak wcześniej i zostaje mi tylko do zainstalowania Audio i chipset , jak coś mi nie będzie działało dam znać jeszcze o pomoc :wink:

Sprawdziłem i te co podałeś nie czyta tych sterowników na 100% więc może podacie inne sterowniki do mojej karty dźwiękowej i chipset'a? jak od karty graficznej pobrałem jakiś starszy typ sterowników i działa to może to samo w reszcie muszę zrobić hmmm? jak możecie podajcie a ja sprawdzę :wink:)