Nvidia GeForce GT 130M - problem z 3D

Witam!

Wczoraj postanowiłem zainstalować sobie (po raz kolejny - już kiedyś działało) PES 2012. Posiadam:

Lenovo Y550

Nvidia GeForce GT 130M

Directx 9.0c

Okazało się, że gra nie uruchamia się. Klikając na settings.exe od PES 2012 otrzymuje taki oto komunikat:

screen473.jpg

Po naciśnięciu ok i wybraniu Specifications dowiaduje się, że komputer nie spełnia wymagań, które parę miesięcy temu spełniał:

screen474.jpg

Przy uruchamianiu pliku do gry ‘pes.exe’ otrzymuje taki komunikat:

screen475.jpg

Wchodząc w ustawienia Panelu Nvidia - klikając na pulpicie i wchodząc w ustawienia 3D jestem zaskoczony tym, że nie ma widocznego podglądu 3D :confused: :

screen476y.jpg

Tutaj widok z zarządzeń ustawieniami:

screen477.jpg

Screeny te są przy sterowniku Nvidia ściagniętego ze strony Lenovo, wersja 6.14.11.8636

Przy nowszej wersji sterownika ściągniętej ze strony Nvidia jest tak samo. Wersja tego sterownika 266.58.

Mogła być to wina PESa, ale dla sprawdzenia zainstalowałem Fife 12. Też się nie uruchamia, po pojawieniu się białego pola wychodzi do pulpitu.

Nie wiem co jest i nie mam już pomysłów, jak to naprawić. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odpowiedź jest prosta… Twoja grafika jest za słaba… Pisze wyraźnie minimum 128MB VRAM, a Twoja karta graficzna posiada tylko 16 MB… Poza tym minimum Nvidia GeForce 6600 w wydaniu desktopowym lub odpowiednik firmy ATi bądź Intela… Twoja karta graficzna jest na to zdecydowanie za słaba.

informacje odnośnie karty:

screen478u.jpg

Nie wydaje mi się, żeby była za słaba, ponieważ prędzej PES 2012 chodził mi na najwyższych detalach.

Wrzuć jeszcze screen z GPU-Z.

Odinstaluj wszystkie sterowniki do karty graficznej i zainstaluj te ze strony producenta.

Jaki GPU-Z ?

Już tak robiłem.

@up

http://lmgtfy.com/?q=gpu-z

screen479.jpg

Coś jest nie tak, bo nie zaznaczyło CUDA i pokazuje PCIEX1.1 zamiast 2.0 odinstaluj sterowniki Driver Cleaner Pro 1.5 i zainstaluj najnowsze ze strony nVidii.

Nie masz czasami integry w tym laptopie? W niektórych był gf9100 obok 130M.