NVIDIA GeForce GT220 - dwa monitory

Witam serdecznie

Chciałbym się zapytać Was użytkownicy o pewną sprawę :slight_smile: A mianowicie mam u siebie w komputerze kartę graficzną NVIDIA GeForce GT220, która posiada z tyłu trzy wyjścia (patrz zdjęcie):

nvidia-geforce-gt-220.jpg

I teraz rodzi się tutaj moje pytanie. Mam dwa monitory. Pierwszy z nich (główny na którym teraz obecnie pracuję) to: LG Flatron W1934S wyświetlający obraz w rozdzielczości 1440 x 900 px.

C2502277.jpg

A drugi który posiadam ale jest nie podłączony to Iisonic IIM17F, który może pracować w najwyższej rozdzielczości 1280 x 1024 px. Tego drugiego chciałbym używać blisko mojego łóżka aby móc oglądać filmy :slight_smile:

IISIIM17F.jpg

Jednak chciałbym się od Was dowiedzieć czy jest możliwość aby np. podlączyć oby dwa monitory do tej karty graficznej ale np. podczas uruchamiania komputera wybrać na którym obraz ma być wyświetlany? I jaki to będzie miało wtedy wpływ na rozdzielczość podczas pracy systemu?

Dziękuję za odpowiedź.

Podczas pracy systemu możesz wybrać który monitor ma pracować.

PPM na pulpicie > Właściwości (lub w Win7 Rozdzielczość ekranu) i tam pojawi się drugi monitor.

Są dostępne 3 tryby wyświetlania obrazu przy podłączeniu 2 monitorów:

  • tylko na jednym wybranym

  • na obydwu ten sam obraz (mirroring)

  • na obydwu, ale masz tak jakby 2 pulpity

To akurat wiem. Ale w przypadku kiedy jest tzw. mirroring to jakby wyglądała sprawa z rozdzielczością?

Z tym już gorzej :confused: Po podłączeniu do mojego laptopa 15,4’’ monitora 17’’ (1280x1024) na obu ustawia mi rozdzielczość 800x600 :confused:

I raczej nie widzę sensu w domowych warunkach korzystać z dwóch identycznych ekranów :stuck_out_tongue: To się sprawdza jedynie przy rzutnikach, która mają mniejszą rozdzielczość, a prezentujący jest zazwyczaj tyłem do ekranu, przodem do publiczności i na ekranie laptopa ma podgląd obrazu rzucanego przez rzutnik.

Co innego 2 pulpity - wtedy na full rozdzielczości na obu monitorach można pracować i uzyskuje się większy obszar pracy :]

Mnie zastanawia jak to jest z 3 wyjściami :smiley: RGB, DVI i HDMI :slight_smile: ciekawe czy tak samo łatwo można ustawić pracę na 3 ekranach.

Prawie dobrze ale są 4 tryby a nie 3:

  • [*:2amyzape]obraz na jednym wybranym;

A faktycznie - jest jeszcze opcja rozciągania :slight_smile: zapomniałem o niej, bo moja nie widziałem tego w ustawieniach mojej k.graficznej :slight_smile:

Co do 3 monitorów: myślisz, że to ograniczenie Twojej grafiki, czy po prostu nie da się ustawić Triple View :smiley:

Trudno powiedzieć czy to tylko ograniczenie mojej czy ogólnie, ja mam GF 8400 GS (ale stery chyba są te same)

A więc moi drodzy bo już się troche pogubiłem w waszych odpowiedziach. Jak będzie wyglądała kwestia z tą rozdzielczością przy monitorach które pokazałem.

Sprawa jest prosta - rozdzielczość będziesz miał taką jaką sobie ustawisz, wcale nie musisz mieć ustawionej maksymalnej obsługiwanej rozdzielczości ani nawet rozdzielczości o takich samych proporcjach jak monitor (choć ustawienie rozdzielczości o proporcjach 4:3 przy monitorze 16:9 lub odwrotnie jest raczej bez sensu).

Natomiast to czy będziesz musiał na obu mieć ustawioną identyczną rozdzielczość czy nie koniecznie będzie zależeć jaki tryb wybierzesz (patrz mój post powyżej).

Dla przykładu ja mam ustawiony tryb Dual View i na monitorze ustawionym jako główny (19 calowy 4:3 podłączony pod D-Sub) mam rozdzielczość 1152x864 a na TV ustawionym jako monitor 2 (panoramiczny Full HD podłączony pod DVI) mam rozdzielczość 1920x1080.

Na ogół nie. Przynajmniej nie 2 niezależnych ekranów. Po prostu te karty mają jedynie 2 układy generujące obraz, z których jeden może przełączać się w razie potrzeby między dwoma wyjściami. Karty wspierające więcej niż 2 monitory na raz mają dodatkowe scalaki które to umożliwiają np. ATI Eyefinity, niektóre Matroxy czy Nvidia Quadro. Co innego zwykłe klonowanie, tu nie ma w zasadzie ograniczeń. Nawet zwykłym splitterem VGA możesz wyświetlić (taki sam) obraz na kilkudziesięciu monitorach, tak jak to robią np. w marketach.

Tak tylko wtedy spada ci jakość obrazu i w zależności od jakości takiego splittera jakość może spaść nawet bardzo mocno.