NVIDIA GeForce GT540M - problem z sterownikiem CUDA

Witam,

Mam problem z kartą graficzną NVIDIA GeForce GT540M (a dokładnie ze sterownikami do niej).

Wszystko zaczeło się gdy na moim laptopie chciałem zainstalować porządne sterowniki. No i tak wszedłem na oficjalną stronę nVidi i pobrałem najnowsze sterowniki (301.42). Zacząłem je instalować i sterownik zainstalował się jak i Panel Sterowania Nvidia. No i zaczeły się instalować Nvidia Update Components. Pasek był już przy końcu a tu nagle wyskoczył komunikat.

Progam instalacyjny nVidia zakończył sje niepowodzeniem.

Aktualizacje nVidia - niezainstalowane

NVIDIA Update Components - niepowodzenie

Sterownik graficzny - zainstalowano

No i mi to coś nie pasowało więc szukałem w internecie i nic mi nie pomogło ciągle to samo. Wszedłem też (po niby zainstalowaniu sterownika) do TechPower GPU-Z a tam żaden chaczyk nie był zaznaczony :frowning: Mam na myśli:

OpenCL CUDA PhysX DirectCompute - a w opisie sterownika było że te technologie mają być razem ze sterownikiem :frowning:

Mój opis techniczny:

Laptop: SAMSUNG RF511

Procesor: Intel Core i7 - z TurboBoost

Dysk: 1TB

Grafika: NVIDIA GeForce GT540M

System: Windows 7 Home Premium Serwis Pack 1 64bit

Pobierz sterowniki ze strony producenta laptopa, z nimi nie powinno być problemu.

Dzięki spróbuje… ale czy te technologie jak CUDA będą?

Dodane 06.08.2012 (Pn) 20:29

No tak ściągnąłem instaluje iiii…

Instalacja nie powiodła się.

Nvidia Update Components - niepowodzenie

Sterownik graficzny - zainstalowano

No i wróciłem do punktu wyjścia :frowning:

spróbuj bety z tego tygodnia http://www.guru3d.com/news/nvidia-gefor … sta-and-7/

Odinstaluj sterowniki które masz, najlepiej w trybie awaryjnym. Następnie wyczyść resztki po sterownikach tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Swee … 33842.html

Zrestartuj komputer i dopiero spróbuj zainstalować sterowniki.

Tak… tak… Driver Swapperem też próbowałem Slim Drivers również odinstalowywałem na każdy możliwy problem…

Ale musze powiedzieć że jednak mi się udało! !!

Prawde mówiąc było to moje ostatnie wyjscie…

Odinstalowałem system zainstalowałem system 32bit (powiem wam że 32bit jest lepszy bo Intel i tak nie ma procesorów z architekturą 64bit a Windows nie potrafi z niej korzystać) wszystko ściągnąłem zainstalowało się. Patrze w TechPowerUp GPU-Z no i tak:

OpenCL - jest

CUDA - nie ma (dziwie się czemu nie ma bo powinno być)

PhysX - jest

DirectCompute - nie ma

Powiedzmy że temat do zamknięcia

Ale jeszcze mam małą prośbe czy moglibyście pomóc mi z tym CUDA? Czy tu trzeba jakiś dodatkowych sterowników czy czegoś?

Za wszystkie podpowiedzi WIELKIE dzięki…

Dodane 07.08.2012 (Wt) 14:56

A i jeszcze jedno w menadżerze urządzeń nie mam zainstalowanych sterowników (tak jest napisane) Kontlorer PCI Simple Comunications… Czy to zaniża jakoś prace systemu lub grafiki?

Hej,

Ciekawe… Obecnie niemal wszystkie procesowy wypuszczane przez Intela - oczywiście oprócz większości Atomów - posiadają architekturę 64-bitową i nie ma najmniejszego problemu z jej użyciem. Skąd więc takie wnioski - nie wiem.

Zależy co to dokładnie za karta - nie każda z kart obsługuje technologię CUDA. A z drugiej strony konieczne jest zainstalowanie sterowników, które zawierają w sobie komponenty dla podsystemu CUDA; a jeśli tych nie ma w sterownikach, koniczne może okazać się doinstalowanie dodatkowego pakietu oprogramowania umożliwiającego wykorzystanie technologii CUDA.

Możliwość uruchomienia tej technologii jest zastrzeżona tylko dla systemu Windows 7. W innych systemach działać ona nie będzie.

:arrow: Czy instalując sterowniki instalowałeś je z konta o uprawnieniach administratora oraz czy dodatkowo zwiększałeś uprawnienia poprzez korzystanie z opcji Uruchom jako administrator - klikasz prawym przyciskiem myszy na pliku sterowników i z menu kontekstowego wybierasz polecenie Uruchom jako administrator.

Komunikat jest rezultatem braku zainstalowania sterowników do chipsetu płyty głównej. Koniecznie to uzupełnij. Co prawda w dużym stopniu to na wydajność jednostki nie wpływa, ale tak czy inaczej - warto zainstalować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ciekawe… http://ark.intel.com/products/52219http://www.notebookcheck.pl/Intel-Core- … 211.0.html

Co do tego 64bit to prawda bo system Windows (choćby nawet Intele produkowały procesory 64bit) nie potrafi z tego korzystać po prostu dzieli rejestr na dwie części i tyle… natomiast systemy takie jak Ubuntu czy Mandrivia potrafią z tego korzystać ale AMD robi najlepsze procesory 64bit.

Co do tej grafiki to miałem napisane że technologia CUDA obsługuje nVidie GeForce GT540M ale w sterownikach tego nie ma :frowning:

A jeśli są jakieś paczki do instalacji tych sterowników CUDA to gdzie mógłbym znależć.

Sterowniki od chipsetu zainstalowałem (Samsung RF511-S07PL) ale i tak to jest :frowning:

Sorry ale większych bzdur nie słyszałem. 64 bitowe systemu działają sprawnie zarówno na procesorach Intela jak i AMD bez względu na system (Windows czy Linuks).

Co do CUDA nie wiem dlaczego u ciebie tak jest. Sam posiadam kartę obsługującą technologię CUDA, zainstalowane najnowsze sterowniki i w programie GPU-Z “ptaszek” przy opcji CUDA jest zaznaczony.

Windows nie wykorzystuje architektury 64bit po prostu dzieli rejestr na dwie części. Linuxy potrafią wykorzystać 64bit ale tylko na AMD no chyba że Intel zaczął produkować procesory 64bit.

Co do tego CUDA to pobierałeś jakieś dodakowe sterownkik?

Pobierałem (dośc dawno) tylko sterowniki ze strony NVIDIA:

http://www.geforce.com/drivers/results/43710

nic więcej.

A co do kwesti architektury x64, ręce po prostu opadają jak czyta się takie głupoty. Naprawdę przestań się ośmieszać.

Z tego wynika że mam dostępną technologie CUDA:

http://www.geforce.com/hardware/desktop … ifications

Ale w TechPowerUp GPU-Z jest przy ptaszku z OpenCL napisane tak:

OpenCL

Suported Version: Full

Suported Profile: OpenCL 1.1 CUDA

Fakt nie jeden się pośmiał jak poczytał te wypociny:P .

Hej,

Na stronie producenta układu? Powinny być zintegrowane z paczuszką sterowników do układu. Może warto więc zajrzeć tutaj?

:arrow: Instalowałeś sterowniki tak, jak pisałem w poprzednim z postów - czyli z uprawnieniami administratora?

:arrow: Czy sterowniki instalujesz w wersji zgodnej z architekturą systemu, czyli w wersji 64-bitowej?

:arrow: Programu GPU-Z używasz w najnowszej wersji?

:arrow: Czy nie instalowałeś przypadkiem i nie używałeś jakiś programów do przyśpieszania systemu? Czasami takie p :frowning: ogramy mogą wyłaczać składniki systemowe odpowiedzialne za poprawne działanie niektórych komponentów.

Pozdrawiam,

Dimatheus