Nvidia GeForce GTX 560 Ti i 3 monitory

Witam , jestem w tym temacie kompletnie zielony i mam pytanie, czy na tej karcie graficznej będzie możliwość zainstalowania 3 monitorów , czy będę musiał dokupić jeszcze jedną(chodzi mi o możliwość i czy nowsze tytuły przynajmniej na średnich ustawieniach graficznych odpalą)

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Tylko 2. Trzy w SLI. Tak odpalą, niektóre nawet na wysokich.

Czyli do 3 musiałbym dokupić drugą kartę? Może być jakaś “stara”??

Tak. Powinno działać ale różnie bywa. Zanim kupisz drugą kartę pożycz od kogoś i sprawdź. Zakładam że masz wolny slot na płycie głównej.

Tak mam miejsce .Jeszcze jedno, jak dziadowska moze byc ta druga karta??

Dodane 05.05.2013 (N) 22:52

Tak mam miejsce .Jeszcze jedno, jak dziadowska moze byc ta druga karta??

Wydaje mi się, że nie. Wydajność Twojego GTX-a zostanie ograniczona mniej więcej do poziomu słabszej karty. Najlepiej jest łączyć dwie takie same karty graficzne. Chyba, że nie jestem na czasie i coś się zmieniło.

Jeżeli tylko do wyświetlania np. przeglądarki internetowej, programu pocztowego lub komunikatora to kup w komisie lub na allegro jakąś kartę za 50-70 zł. Najlepiej też Geforce’a.

Gdzies czytalem (nie wiem teraz gdzie) ze glowna karta ma byc “kombajnem” a ta druga takim jakby “supportem” , niewiem czy to prawda

Dodane 05.05.2013 (N) 23:01

Gdzies czytalem (nie wiem teraz gdzie) ze glowna karta ma byc “kombajnem” a ta druga takim jakby “supportem” , niewiem czy to prawda

@Bobej

To jak łączysz w SLI. Taka sama zasada jak z pamięcią RAM, szybsza zwalnia jak są mieszane. Kiedyś tak było też z dyskami twardymi (master-slave) na jednej taśmie.

Do grania potrzebne :stuck_out_tongue: A jakbym mial 2 monitory i obraz rozciagniety na nie , to celownik w grach fps jest pokiedzy monitorami?? Jeszcze 1 co jakby karta miala 2x DVI i 1x HDMI?

Jak do grania to nic z tego. Ilość wyjść na karcie nie ma znaczenia, karta musi obsługiwać określoną ilość monitorów. W Nvidii dopiero od 640 GT jest obsługa do 4 monitorów.

Ta moja + Asus GeForce GT 630 2048MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (810/1620) i będę mógł grać spokojnie?? I czy będę musiał to w SLI łączyć?

Do grania w Twoim przypadku tylko kupno takiej samej karty jaką masz. Nie napisałeś w pierwszym poście że chodzi o granie, dlatego pisałem o innym wykorzystaniu drugiej karty graficznej. 630 GT nie ma opcji SLI. Najlepsze co możesz zrobić to sprzedać swoją kartę i kupić np. GTX 660. Ona obsłuży 3 monitory bez problemu i na średnich detalach pograsz.

Czytasz, piszesz ale chyba zaraz o tym zapominasz. Zgadzam się, że korzystniej chyba będzie sprzedać tą kartę i kupić coś nowszego. Mniejszy pobór prądu i mniej wydzielanego ciepła niż w przypadku 560Ti w 2-way SLI. Należy pamiętać, że aby grać na kilku monitorach na jakiś sensownych ustawieniach i z sensowną płynnością potrzeba nie tylko mocnego GPU ale także sporo pamięci na karcie. Moim zdaniem GTX 660 lub HD7870 to absolutne minimum.

http://m.hardocp.com/article/2011/09/07 … YeL4aM9cb1 znalazlem takie cos, to jeest jakis specjalny model tej karty??

Tak, jest to specjalny model karty, który pozwala podłączyć maksymalnie 5 monitorów.