Nvidia GeForce GTX960M 2 GB vs Nvidia GeForce GTX960M 4 GB

Witam,

 

przymierzam się do zakupu laptopa.

W ostatecznym wyborze zadecyduje tak naprawdę fakt tego, czy jest sens kupować laptopa z GTX960M z 4 GB pamięci VRAM, czy też nie będzie większych różnic pomiędzy nią,  a wersją z 2 GB pamięci… 

Bardzo uprzejmie proszę o pomoc w tej kwestii i informację, czy jest sens dokładać do wersji 4 GB, czy zadowolić się 2 GB :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Grasz?

 

Przy laptopie, to raczej 2?

 

A jaka różnica w cenie laptopa?

Nie jestem jakimś maniakiem jeżeli chodzi o gry… :stuck_out_tongue:

 

Czasami odpalę sobie jakieś GTA V, F1 2016, Grid Autosport i tego typu gry ale nie cały tydzień, tylko ewentualnie w piątek wieczór, sobotę lub niedzielę na kilka godzin.

 

Różnicy w cenie praktycznie nie ma. Bo albo w tej cenie mam MSI z dyskiem SSD 128 GB + 1000 GB HDD, klawiatura Steelseries etc. Intel Core i7-6700HQ, 8 GB RAM i GTX960M z 2 GB VRAM, albo Asusa z samym HDD, Intel Core i7, 8 GB RAM i GTX960M 4 GB VRAM…

No to decyduj, co zrobisz będzie OK.

Ale co uważasz, że przy mobilnej grafice te 2 GB VRAM-u nie będzie miało wielkiego znaczenia?

 

Zarówno na wersji 2 GB jak i 4 GB spokojnie pogram w GTA 5? :slight_smile:

GTA5 to gdzieś max 1.5 VRAM.

 

Tak szczerze, to przy tej karcie grafiki, to nie wiem po co 4GB?, ale może przyszłościowo… albo marketing i wyciąganie kasy.

Czyli porównując te 2 laptopy do siebie: http://www.satysfakcja.pl/p/291916-notebook-laptop-156-msi-pe60-6qe-i7-6700hq-8gb-1tb128-win10x-gtx960m.html vs http://www.satysfakcja.pl/p/316288-notebook-laptop-156-asus-gl552vw-dm777t-i7-6700hq-8gb-1tb-win10-gtx960.html brać MSI w ciemno? I nie myśleć o problemach? :slight_smile:

A to już muszą wypowiedzieć się znawcy sprzętu lub wrzucaj dany model do googli i czytaj co piszą użytkownicy.

Znajomy ma owego Asusa. Pod dużym obciążeniem jest mega głośny, na dodatek ze względu na osiągane temperatury potrafi wyłączyć się. Takie obserwacje miał wobec wymagających tytułów. Pomijając ten fakt zachwala sobie notebooka. 

Dlatego wydaje mi się, że MSI jest bardziej gamingowym sprzętem i chłodzenie będzie wyraźnie lepsze… 
 

Czekam jeszcze na parę opinii, ale powoli moje serce zaczyna należeć do MSI :slight_smile:

Jak miałbym polecić komuś znajomemu jeden z tych dwóch modeli, to zdecydowanie MSI. Porządny układ chłodzenia i dysk SSD ! Szybszy start systemu i ogólna prędkość pracy. Zdecydowanie chłodniejszy podczas grania. 

 

Jak ma to być laptop do grania, to zawsze powinien mieć podwójny układ chłodzenia :slight_smile: Niektóre sztuki potrafią się tak zagrzać, że się wyłączą ( u znajomego aż stopiło się i powykrzywiało kilka klawiszy na klawiaturze :frowning: ) ! Zalecam zaopatrzyć się w porządną podstawkę chłodzącą pod laptopa ( zbije to temperaturę o kilka stopni, ale zapewni lepszą wentylację :wink: ).