NVIDIA GeForce RTX 3090

NVIDIA GeForce RTX 3090 chciała bym kupić ta kartę jeśli będzie wspierać Windows 7

Idź dziecko się wysikaj i śpij dalej.

Po co ci taki skansen z nowoczesną grafiką?

Ładnie się wysypaly sztuki na olx. Sam zastanawiam się nad sprzedażą xd, ale rynek już przesycony.

Nie będzie sterowników, lub będą amatorskie.
Kto jednak bogatemu zabroni zatrudnić własnych inzynierów i zlecić napisanie, a wszystko to z miłosci/zboczenia do W7.

Nvidia ogłosiła, że 14 stycznia 2020 roku, a więc dzień porzucenia Windowsa 7 przez Microsoft, jest również ostatnim dniem pełnego wsparcia dla tego systemu z jej własnej strony.8 sty 2020

Rynek nie jest przesycony tylko ceny ciągle wysokie.
Poniżej 2k by się sprzedawały ale kto kupi używana 2080 gdy zaraz w tej cenie będą mocniejsze 3070.

Tylko że w 3070 obcięli RAM do 8 GB, a wydajnościowo mają być na poziomie 2080ti.

I cena 500 dolców czyli taniej niż teraz 2080.
Znacznie taniej bo o około tysiąc.

Nie rozumiem tylko jak obcięli pamięć skoro 2080 była od zdaje się 6GB.

2080 miała 8GB, ale 3070 ma być wydajnościowo zbliżony do 2080TI który miał 11GB RAM.
8GB RAM to ja mam teraz w 2070s. Trochę przyoszczędzili moim zdaniem, skoro karta ma być mocniejsza, to powinna łyknąć również większe tekstury.

No też mam własnie 2070 super i nie rozumiem tego zabiegu…
Z jednej strony polepszyli a dupe ukrócili
trochę jak te intele gdzie niby mocniejsze i lepsze a szyny pci-e nima :o

Nvidia nigdy nie robiła tak jak AMD.
AMD daje więcej pamięci niż karta jest w stanie użyć, NVIDIA daje mniej ale szybszą.
Myślę że te 8GB wystarczy tym bardziej że chyba dają tam szybszą pamięć.

Nie chodzi o prędkość a o udźwig…

-bumo-

Mnie teraz martwi inna sytuacja jeśli nurt będzie taki szybki
To żeby grać w gry aaa trzeba będzie kupować high-end grafikę co 1-2 lata zamiast raz na 4-6?!
Żeby ludzie tej machinerie nie napędzili do takich absurdów jakie są ze smartfonami i ich cenami a potem za 2-3 fon do kosza -,-

Na szczęście nvidia trzymie pułap cenowy… ciekawe co zrobi amd.