Nvidia hdmi na telewizorze

(P Maciejewski) #1

mam telewizor panasonic TX-L37E30E i za Chiny nie mogę ustawić wejścia po HDMI ,połączenie PC kablem D-sub jest OK.Mam kartę GTX 560 Ti,stery 290.10.Nie wykrywa mi w ogóle telewizora.Gdzie tkwi błąd ???

(oggi21) #2

A kabel kolega sprawdzał ?

(sla17) #3

Kabel masz na stałe? U mnie było tak, że musiałem uruchamiać komputer z wpiętym kablem, bo inaczej nie ruszył, jak podłączyłem go podczas pracy.

(P Maciejewski) #4

tak sprawdzałem-podłączałem dwoma i nic,na innyn sprzecie oba działają.Kabel mam na stałe

(Dimatheus) #5

Hej,

:arrow: A próbowałeś wykonać wymuszenie wykrycia sprzętu z poziomu sterowników karty graficznej? Ustawienie to znajdziesz Konfigurowaniu wielu monitorów w gałęzi Wyświetlanie.

Ewentualnie faktycznie podłącz grafikę z TV i wykonaj ponowne uruchomienie systemu. Możesz też pobawić się ustawieniami samego telewizora - być może wykrycie będzie możliwe tylko wtedy, gdy jako źródło sygnału zostanie wskazane złącze HDMI.

Pozdrawiam,

Dimtheus

(P Maciejewski) #6

wszystko co proponujesz już próbowałem i nic-ale dzięki za poradę

(Dimatheus) #7

Hej,

A masz możliwość podłączenia komputera do innego telewizora poprzez HDMI, tak by wykluczyć, że uszkodzone jest złącze HDMI w karcie graficznej? I dodaj informację, z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Maciejewski) #8

karta jest nowa-ma tydzień ,mam win7

(thommy181) #9

Jaką ustawiasz rozdzielczość ? Najprawdopodobniej rozdzielczość będzie winna. Jeżeli jest zła obraz może w ogóle się nie wyświetlać i sprawiać wrażenie uszkodzenia kabla. Spróbuj też zaktualizować firmware samego telewizora to też może dużo pomóc. Podaj dokładny model karty graficznej i producenta.

(Dimatheus) #10

Hej,

Raczej mało prawdopodobne. Możliwość wyboru rozdzielczości pojawia się dopiero wtedy, gdy dodatkowy ekran - w tym przypadku telewizor - zostanie wykryty przez kartę. A tutaj brakuje tego wykrycia.

Po podłączeniu TV przez HDMI nie zmienia się rozdzielczość na podstawowym ekranie systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Maciejewski) #11

telewizor po PC ma rozdzielczość 1366x768,natomiast Dimatheus masz rację,że możliwość wyboru rozdzielczości po HDMI powinna pojawic sie po wykryciu telewizora.Przypuszczam ,że coś jest popiepszone w ustawieniach,gdyż na Radeonie 5770 było to samo.Natomiast podłączyłem inny komp.z GF260 i działało wszystko OK-od razu zgłosił się PANASONIC .A były te same stery.Jeden i drugi komp po wgraniu tych samych sterowników i win7 (legalnego w obu przypadkach).Poprzednio na XP było to samo. Ręce opadają :frowning:

(L2m1k3) #12

jako ze nie bawie sie za czesto w podlaczanie czegokolwiek pod tv, mialem podobny problem.

u mnie pomoglo wgranie nowych sterownikow wraz z panelem sterowania nvidia i nview - telewizor byl automatycznie wykrywany przez hdmi, wystarczylo wybrac wlasciwa opcje, by pokazal sie obraz z komputera na tv.

(Dimatheus) #13

Hej,

A co z tym pytaniem?

:arrow: A próbowałeś najnowszych dostępnych wersji sterowników?

:arrow: Próbowałeś użyć skrótu Win + P?

:arrow: Próbowałeś wykryć ekran w menu Ekranu systemu? (Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran\Rozdzielczość ekranu)

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Maciejewski) #14

po podłączeniu TV przez HDMI nie zmienia sie rozdzielczość ,co do pozostałych pytań to wydaje mi się ,że już chyba wszystko próbowałem :frowning: stery jak wspomniałem na początku-najnowsze (próbowałem również starsze)

(Dimatheus) #15

Hej,

Oznacza to nic innego jak fakt, że nie jest wykrywane nawet podłączenie sygnału.

Ale wydaje Ci się czy masz pewność?

:arrow: Czy TV wyposażony jest w więcej złącz HDMI? Jeśli tak, to próbowałeś podłączenia do innego z portów?

:arrow: Czy masz możliwość wykonania aktualizacji firmware'u w telewizorze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(P Maciejewski) #16

tak-ma cztery złącza-podłączałem pod wszystkie,firmware aktualne

(Dimatheus) #17

Hej,

Co przez to rozumiesz?

Obecnie najnowsze sterowniki to sterowniki w wersji 301.42 - wyszły wczoraj. Być może rozwiązują problem ze złączem HDMI.

Czy po podłączeniu przełączasz TV na odpowiedni kanał przeznaczony do odbioru danych z danego gniazda HDMI?

Pozdrawiam,

Dimatheus