Nvidia hdmi na telewizorze

mam telewizor panasonic TX-L37E30E i za Chiny nie mogę ustawić wejścia po HDMI ,połączenie PC kablem D-sub jest OK.Mam kartę GTX 560 Ti,stery 290.10.Nie wykrywa mi w ogóle telewizora.Gdzie tkwi błąd ???

A kabel kolega sprawdzał ?

Kabel masz na stałe? U mnie było tak, że musiałem uruchamiać komputer z wpiętym kablem, bo inaczej nie ruszył, jak podłączyłem go podczas pracy.

tak sprawdzałem-podłączałem dwoma i nic,na innyn sprzecie oba działają.Kabel mam na stałe

Hej,

:arrow: A próbowałeś wykonać wymuszenie wykrycia sprzętu z poziomu sterowników karty graficznej? Ustawienie to znajdziesz Konfigurowaniu wielu monitorów w gałęzi Wyświetlanie.

Ewentualnie faktycznie podłącz grafikę z TV i wykonaj ponowne uruchomienie systemu. Możesz też pobawić się ustawieniami samego telewizora - być może wykrycie będzie możliwe tylko wtedy, gdy jako źródło sygnału zostanie wskazane złącze HDMI.

Pozdrawiam,

Dimtheus

wszystko co proponujesz już próbowałem i nic-ale dzięki za poradę

Hej,

A masz możliwość podłączenia komputera do innego telewizora poprzez HDMI, tak by wykluczyć, że uszkodzone jest złącze HDMI w karcie graficznej? I dodaj informację, z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

karta jest nowa-ma tydzień ,mam win7

Jaką ustawiasz rozdzielczość ? Najprawdopodobniej rozdzielczość będzie winna. Jeżeli jest zła obraz może w ogóle się nie wyświetlać i sprawiać wrażenie uszkodzenia kabla. Spróbuj też zaktualizować firmware samego telewizora to też może dużo pomóc. Podaj dokładny model karty graficznej i producenta.

Hej,

Raczej mało prawdopodobne. Możliwość wyboru rozdzielczości pojawia się dopiero wtedy, gdy dodatkowy ekran - w tym przypadku telewizor - zostanie wykryty przez kartę. A tutaj brakuje tego wykrycia.

Po podłączeniu TV przez HDMI nie zmienia się rozdzielczość na podstawowym ekranie systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

telewizor po PC ma rozdzielczość 1366x768,natomiast Dimatheus masz rację,że możliwość wyboru rozdzielczości po HDMI powinna pojawic sie po wykryciu telewizora.Przypuszczam ,że coś jest popiepszone w ustawieniach,gdyż na Radeonie 5770 było to samo.Natomiast podłączyłem inny komp.z GF260 i działało wszystko OK-od razu zgłosił się PANASONIC .A były te same stery.Jeden i drugi komp po wgraniu tych samych sterowników i win7 (legalnego w obu przypadkach).Poprzednio na XP było to samo. Ręce opadają :frowning:

jako ze nie bawie sie za czesto w podlaczanie czegokolwiek pod tv, mialem podobny problem.

u mnie pomoglo wgranie nowych sterownikow wraz z panelem sterowania nvidia i nview - telewizor byl automatycznie wykrywany przez hdmi, wystarczylo wybrac wlasciwa opcje, by pokazal sie obraz z komputera na tv.

Hej,

A co z tym pytaniem?

:arrow: A próbowałeś najnowszych dostępnych wersji sterowników?

:arrow: Próbowałeś użyć skrótu Win + P?

:arrow: Próbowałeś wykryć ekran w menu Ekranu systemu? (Panel sterowania\Wygląd i personalizacja\Ekran\Rozdzielczość ekranu)

Pozdrawiam,

Dimatheus

po podłączeniu TV przez HDMI nie zmienia sie rozdzielczość ,co do pozostałych pytań to wydaje mi się ,że już chyba wszystko próbowałem :frowning: stery jak wspomniałem na początku-najnowsze (próbowałem również starsze)

Hej,

Oznacza to nic innego jak fakt, że nie jest wykrywane nawet podłączenie sygnału.

Ale wydaje Ci się czy masz pewność?

:arrow: Czy TV wyposażony jest w więcej złącz HDMI? Jeśli tak, to próbowałeś podłączenia do innego z portów?

:arrow: Czy masz możliwość wykonania aktualizacji firmware’u w telewizorze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak-ma cztery złącza-podłączałem pod wszystkie,firmware aktualne

Hej,

Co przez to rozumiesz?

Obecnie najnowsze sterowniki to sterowniki w wersji 301.42 - wyszły wczoraj. Być może rozwiązują problem ze złączem HDMI.

Czy po podłączeniu przełączasz TV na odpowiedni kanał przeznaczony do odbioru danych z danego gniazda HDMI?

Pozdrawiam,

Dimatheus