Nvidia - Nie mogę ustawić res jaki chcę

Witam. Posiadam Nvidia GTX 780 3 GB OC by Gigabyte (ofc najnowsze sterowniki do tej gpu), oraz jeden z monitorów 75 hz 1280x1024. Problem jest taki, że na tym właśnie monitorze, chcę ustawić, aby było 1280x800 (jak kiedyś, nie miałem z tym problemu jakoś), tak aby u dołu i u góry zostały czarne pasy… Niestety, gdy chcę tak zrobić, wszystko jest dobrze, jeśli ustawię tylko na 60 hz, jeśli ustawię na 75 hz, już mam ten obraz rozciągnięty od góry do dołu, jednocześnie mogę użyć tylko 16 bitowej jakości kolorów. Przed chwilową zmianą na rozdzielczość 1280x720 wszystko działało, teraz nie.

Hej,

 

A próbowałeś aktualizować sterowniki do karty graficznej?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

spróbuj: panel sterowania > ekran > dopasuj rozdzielczość > ustawienia zaawansowane > zakładka “karta” > lista wszystkich trybów

ew. w ustawieniach karty zobacz czy zaznaczona jest pozycja “ukryj nieobsługiwane tryby/rozdzielczości monitora” (czy coś w tym rodzaju), jeśli tak to odznacz i wybierz z listy odpowiednią. albo w panelu nv po prostu wybierz ‘dostosuj’ i “z palca” wpisz rozdzielczość i odświeżanie