Nvidia Optimus nie przełącza karty


(Strazmiejska) #1

Witam

Posiadam Laptopa Lenovo y580 (Windows 7 Home 32bity). Ma dwie karty graficzne Ge force 660m i Intel 4000. Problem w tym ,że nie mogę uruchomić gry np: Pes 14 za pomocą tej lepszej(w settings jest tylko widoczna karta intela ,a co za tym idzie VRAM jak i GPU = BAD). Grę jak i plik settings uruchamiam z procesorem nvidia o dużej wydajności. Dodaje również te pliki do profilu nvidia ,żeby uruchamiał je za pomocą Ge forca i nic. Instalowałem nowe, stare sterowniki do nvidi do intela ,nie pomogło. W biosie jest ustawione ,że mają współpracować. W planie zasilania laptopa mam ustawione Wysoka wydajność. Karta w menadżerze urządzeń widnieje. To samo się dzieje gdy uruchomię grę Shadow Warrior (w ustawieniach grafiki widnieje tylko intel 4000). Z grą Skyrim nie ma problemu uruchamiana jest przez Ge Forca. Nie wiem co jest grane.

Liczę na pomoc!


(JNJN) #2

Czyli, jeśli na jednych grach jest OK (czyli karta i sterownik OK), to trzeba sprawdzić ustawienia danej gry lub Forum danej gry i pytać, dlaczego?

I tak spróbuj:

Do poczytania:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /8533.html


(Strazmiejska) #3

Wykonałem czystą instalację Windows 7. Zainstalowałem wszystko po kolei jak przystało (nowe sterowniki chipset---intel 4000---nvidia) i wszystko działa jak należy. Mam nadzieje ,że osoby które mają ten sam problem odnajdą ten temat (wiem ,że są takie osoby :wink: )

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Do zamknięcia.

edit:

Po instalacji bibliotek directx problem znów występuje...


(JNJN) #4

Zobacz co napisałem - poczytaj, sprawdź ustawienia.


(Strazmiejska) #5

Nie zrestartowałem po aktualizacji directx. Teraz jest wszystko ok!

Przepraszam pozdrawiam!