Nvidia PhysX - a wydajność w grach

Witam.

Od pewnego czasu zastanawiam się nad wydajnością w grach przy włączonym PhysX nvidi na karcie 8800GT 512mb.

Jak przedstawia się różnica w ilości fps np. w takim stalkerze czyste niebo lub crysisie :slight_smile: i innych grach??

Osobiście nie dostrzegam różnicy na 1 rzut oka ale ciekawi mnie jak to się ma w praktyce tzn. jaka jest różnica wydajności.

Proszę o wyniki waszych testów :slight_smile: Pozdro

No więc- Crysis nie wykorzystuje PhysX, Stalker-nie wiem. W grach wykorzystujących PhysX FPSy trochę spadną, ale gra powinna być stale płynna;jednak 88gt to mocna karta.

a jak to się ma do “zwykłych” gier? I jakie gry obsługują PhysX ?

To jest następny bajer na wyciągnięcie kasy,niewiele gier go obsługuje bo nie ma ogólnego standardu

narazie jedyna gra w którą gram i wykorzystuje ten PhysX to Ghost Recon 2,

ile to daje trudno powiedzieć, poniewarz gra do działania potrzebuje Physx,

jeśli sie tego nie zainstaluje to się nie uruchomi…

W każdym razie w roz. 1440x900 i high detalach, nie mam problemów

z płynnością gry… W każdym razie wydaje mi sie że to nie tyle obciąża

moc komputera, ale po prostu zajmuje więcej ramu…

Ale trudno ci to powiedziec,co widzisz dzięki PhysX,bo to jest taki dodatek,może przy wystrzale z broni jest kilka iskier więcej,i to daje PhysX

Czym jest technologia NVIDIA PhysX?

NVIDIA PhysX to wydajny silnik fizyczny pozwalający na stosowanie fizyki w czasie rzeczywistym w wiodących grach dla PC i konsoli. Oprogramowanie PhysX obecne jest w ponad 150 grach, wykorzystywane jest przez ponad 10000 zarejestrowanych użytkowników i obsługiwane przez konsole Sony Playstation 3, Microsoft Xbox 360, Nintendo Wii oraz komputery PC. PhysX jest zoptymalizowany do obsługi przez masowe procesory równoległe.


Procesor AGEIA PhysX zapewnia wykładniczy wzrost mocy przetwarzania fizyki, zaś niebawem do obsługi oprogramowania PhysX dostosowane zostaną procesory GeForce, dzięki czemu obsługa fizyki w grach osiągnie nowy poziom.


                                                                                                                      http://www.nvidia.pl/

No to teraz już wszystko wiesz.

Ja gram tylko w jedną grę wykorzystującą Physx jest to Crazy Machines 2

Tak to dotyczy tylko fizyki - obliczanie efektów strumieni wody,obliczanie zachowania materiałów na wietrze - łupoczące flagi,realistyczne eksplozje w grach,itp.

Noto już wiem wszystko :slight_smile: