NVidia PhysX - możliwość włączenia/wyłączenia

Witam!

Mam system Windows 7 (32bit) i zainstalowałem na nim sterowniki do karty graficznej GeForce 9600 GT. Wszystko ładnie, pięknie, a po zainstalowaniu oprogramowania PhysX do tejże karty otwieram Panel Sterownia Nvidia, żeby skonfigurować PhysX’a do własnych potrzeb. Tam się trochę zdziwiłem, bo spośród wszystkich opcji, nie ma tam możliwości włączenia i wyłączenia PhysX’a (w odróżnieniu do Windowsa XP, gdzie taka opcja była). Nie wiem, czy PhysX jest już ,fabrycznie" włączony, czy jest wyłączony i muszę zmieniać coś w systemie/sterownikach, żeby go włączyć. Na chwilę obecną sterowniki do karty graficznej mam aktualne, PhysX’a także.

W związku z powyższym proszę o pomoc.

Hej,

Wszystko zależy od tego, co ustawisz w panelu nVidii. Na dobrą sprawę efekty fizyczne są zawsze obliczane. PhysX pozwala na to, by obliczenia te wykonywał procesor graficzny, a nie jednostka centralna. Jeśli więc w ustawieniach sterownika - Ustawienia 3D -> Ustaw konfigurację efektów PhysX - masz wybrany procesor karty graficznej, to ona będzie odpowiadać za obliczenia. Ustawienie procesora, spowoduje przeniesienie obliczeń na CPU. Oczywiście jeśli nie masz dostępnej wspomnianej zakładki w ustawieniach sterownika, zmień widok na zaawansowany - Menu -> Widok -> Zaawansowany.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Otóż mam wybrany procesor karty graficznej. Zastanawiałem się tylko, czy w ogóle efekty fizyczne są obliczane, bo, tak jak wspomniałem, opcja włączenie/wyłączenia PhysX zawsze była i nagłe jej zniknięcie trochę mnie zaniepokoiło. Tak czy inaczej upewniłem się, że wszystko działa jak należy. Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam,

Redline