Nvidia physx nie daje się usunąć/updatować

(Tomatoboy) #1

Witam,

gdy próbuję zainstalować pewną grę, konkretnie Mafia II, pojawia się następujący problem.

W momencie włączania gry ta informuje mnie, że posiadam starą wersję PhysX i rozpoczyna instalowanie nowej. Pasek instalacji dochodzi do końca, nagle całe okno znika i nic się nie dzieje. Gdy klikam na ikonke mafii, windows informuje mnie o błędzie i na tym koniec.

Postanowiłem więc uruchomić zewnętrzną instalkę odpowiedniego physxa, wszystko idzie jak po maśle i w momencie instalacji wyskakuje następujące okienko :

asdxb.jpg

Oczywiście nie posiadam żadnej płyty o którą pyta instalka i na tym również się kończy.

Próbowałem również odinstalować najpierw starą wersję poprzez Panel Sterowania / Dodaj/usuń programy, jednak podczas deinstalacji wyskakuje identyczne okienko co powyżej.

Proszę o pomoc.

(Spectatorx) #2

Steam powinien sam zainstalować Ci zaktualizowany physx podczas uruchamiania gry. Spróbuj poprostu uruchomić grę ze steama.

(Tomatoboy) #3

Tak jak już powyżej napisałem, gra próbuje sama aktualizować physx'a ale podczas instalacji okno po prostu znika i nic się nie dzieje. Więc ta opcja odpada

(antiferno) #4

hm może usuń przez dodaj/usuń [jesli jeszcze jest] a potem wyczyść rejestr

a i jeszcze zobacz czy w program files i katalogu uzytkownika nie zostały jakies foldery

(Tomatoboy) #5

Przecież napisałem w ostatnim zdaniu, że przy usuwaniu za pomocą dodaj/usuń programy pojawia się identyczny problem, wklejam nawet dokładnie co się wyświetla :

zxcnt.jpg

(antiferno) #6

Sorry , Może spróbuj usunąć to z listy za pomocą ccleanera potem rejestr i foldery 'na siłe' ; P

dnl123 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Tomatoboy) #8

Niestety, podczas próby z ccleanerem zostałem poinformowany, iż nie mogę usunąć pliku MSI

(antiferno) #9

Ale dawałeś USUŃ WPIS czy uruchom deinstalator ? Jeśli to 1 i był ten błąd to ... nie polecam ale osobiście zastosowałbym metodę brutal force :smiley:

regedit/szukasz wpisów kasujesz wszystko co znajdziesz z hasłem physx a potem unlockerem albo modułem do usuwania zablokowanych plikow w odkurzaczu usuwasz pliki programu...

(Łukash) #10

dnl123 , Odpal to narzędzie

http://www.softpedia.com/get/Security/S ... lity.shtml

Na liście zaznacz PhysX > remove.Odpal instalator PhysX dołączony do gry .Lub pobierz najnowszy.

(Tomatoboy) #11

Łukash zadziałało, wielkie dzięki :slight_smile:

(Dtomek34) #12

Ja mam pewien inny problem, a mianowicie gdy włącza się instalator (sterowniki były dołączone do gry), widnieje na nim tylko napis "Tekst" i nic więcej. Po kilku godzinach nadal to samo. Co mam zrobić??

(antiferno) #13

Poszukaj innego instalatora