Nvidia physx nie daje się usunąć/updatować

Witam,

gdy próbuję zainstalować pewną grę, konkretnie Mafia II, pojawia się następujący problem.

W momencie włączania gry ta informuje mnie, że posiadam starą wersję PhysX i rozpoczyna instalowanie nowej. Pasek instalacji dochodzi do końca, nagle całe okno znika i nic się nie dzieje. Gdy klikam na ikonke mafii, windows informuje mnie o błędzie i na tym koniec.

Postanowiłem więc uruchomić zewnętrzną instalkę odpowiedniego physxa, wszystko idzie jak po maśle i w momencie instalacji wyskakuje następujące okienko :

asdxb.jpg

Oczywiście nie posiadam żadnej płyty o którą pyta instalka i na tym również się kończy.

Próbowałem również odinstalować najpierw starą wersję poprzez Panel Sterowania / Dodaj/usuń programy, jednak podczas deinstalacji wyskakuje identyczne okienko co powyżej.

Proszę o pomoc.

Steam powinien sam zainstalować Ci zaktualizowany physx podczas uruchamiania gry. Spróbuj poprostu uruchomić grę ze steama.

Tak jak już powyżej napisałem, gra próbuje sama aktualizować physx’a ale podczas instalacji okno po prostu znika i nic się nie dzieje. Więc ta opcja odpada

hm może usuń przez dodaj/usuń [jesli jeszcze jest] a potem wyczyść rejestr

a i jeszcze zobacz czy w program files i katalogu uzytkownika nie zostały jakies foldery

Przecież napisałem w ostatnim zdaniu, że przy usuwaniu za pomocą dodaj/usuń programy pojawia się identyczny problem, wklejam nawet dokładnie co się wyświetla :

zxcnt.jpg

Sorry , Może spróbuj usunąć to z listy za pomocą ccleanera potem rejestr i foldery ‘na siłe’ ; P

dnl123 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Niestety, podczas próby z ccleanerem zostałem poinformowany, iż nie mogę usunąć pliku MSI

Ale dawałeś USUŃ WPIS czy uruchom deinstalator ? Jeśli to 1 i był ten błąd to … nie polecam ale osobiście zastosowałbym metodę brutal force :smiley:

regedit/szukasz wpisów kasujesz wszystko co znajdziesz z hasłem physx a potem unlockerem albo modułem do usuwania zablokowanych plikow w odkurzaczu usuwasz pliki programu…

dnl123 , Odpal to narzędzie

http://www.softpedia.com/get/Security/S … lity.shtml

Na liście zaznacz PhysX > remove.Odpal instalator PhysX dołączony do gry .Lub pobierz najnowszy.

Łukash zadziałało, wielkie dzięki :slight_smile:

Ja mam pewien inny problem, a mianowicie gdy włącza się instalator (sterowniki były dołączone do gry), widnieje na nim tylko napis “Tekst” i nic więcej. Po kilku godzinach nadal to samo. Co mam zrobić??

Poszukaj innego instalatora