Nvidia - Problem ze sterownikami

Witam. Pobrałem ze strony nvidii sterowniki w wersji 175.16. Gdy je zaistalowałem mogę mieć tylko 4 bitowe kolory i rozdzielczość 800x600. Na sterownikach 95.81 wszystko działa jak należy. Co może być problemem? Moja karta no GF7600 GS.

A w ustawieniach ? próbowałeś panel sterowania NVIDIA

Nie zawsze co najnowsze jest najlepsze.

Też mam 7600 i z nowymi sterownikami miałem problemy, wróciłem więc do starych sprawdzonych 94.24 z którymi nie mam jak na razie problemów.

darek_d , MA RACJĘ zobacz jeszcze te 163.75 to są naprawde dobre stery na wszelki wypadek wyłącz antywira przy pobieraniu

ciekawe, co ot ma wspólnego z antywirem przy ściąganiu? :expressionless:

jak już to na początku instalacji nieraz pisze żeby wyłączyć antywira, ale to podczas instalacji, a nie ściągania

Krauza ,

wróć do poprzednich sterowników na których system działał poprawnie :slight_smile:

gruchacz , masz racje powinno być przy instalowaniu a nie pobieraniu

Wszelkie programy narzędziowe wspomagające pobieranie plików powinny być wyłączone w trakcie pobierania sterowników.

Należy bezwzględnie wyłączyć wszelkie rezydentne monitory antywirusowe działające w systemie na czas instalacji sterowników. Programy antywirusowe często uniemożliwiają poprawną instalację i konfigurację sterowników.

Przed instalacją nowych sterowników upewnij się, że odinstalowałeś wszystkie poprzednie sterowniki grafiki NVIDIA z Panelu Sterowania Windows. Kliknij Menu Start > Ustawienia > Panel Sterowania > Dodaj/Usuń Programy i wyszukaj pozycję “NVIDIA Windows Display Drivers” lub “NVIDIA Display Drivers”. Następnie zaznacz ją i usuń

zapomniales o czymś :stuck_out_tongue:

warto użyć także programu Driver Cleaner, ponieważ jak wiemy Windows’owski Dodaj/Usuń Programy nie usuwa resztek(smieci) po programach, sterownikach :slight_smile: