Nvidia-settings nie zapamiętuje ustawień

Witam posiadam na komputerze Ubuntu 16.04. Zainstalowałem sterowniki Nvidia 364 z repozytorium.

Gdy ustawiam w Nvidia-settings  rozdzielczość to się zmienia na żądaną przeze mnie. Natomiast gdy uruchomię komputer ponownie monitor wyświetla obraz w niskiej rozdzielczości. Po prostu Nvidia-settings nie zapamiętuje moich ustawień

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Co rozumiesz pod pojęciem uruchomienie komputera ponownie? W Windows 95 ustawienia były pamiętane również na ekranie (nie-)logowania.

Uruchom Nvidia Settings z prawami administracyjnymi (sudo), potem kliknij “Save  to X Configuration File” i zapisz plik xorg.conf.

@ra-v próbowałem tak jak piszesz. Co ciekawe w pliku xorg.conf jest żądana przeze mnie rozdzielczość. Po uruchomieniu systemu ponownie ustawienia w xorg.conf są takie jakie być powinny natomiast obraz wyświetlany jest w niskiej rozdzielczości.

W ustawieniach GNOME czy Unity też masz wybraną wysoką rozdzielczość?

A spróbuj dodać do autostartu

nvidia-settings -l

 

W ustawieniach systemu nie mam żądanej (wysokiej)  rozdzielczości. Natomiast da się ją ustawić w Nvidia-settings. Problem jest taki sterownik nvidii że nie zapamiętuje  ustawień przez co, co logowanie muszę zmieniać rozdzielczość w panelu NVIDII

Próbowałeś to co podałem wyżej? Pokaż również wynik polecenia:

xrandr

xrandr

 

Dzięki Dragonn dodałem do autostartu to co podałeś i jest już wszystko ok dzięki pomoc.