Nvidia Shield K1 -czas ładowania i czas użytkowania

Cześć,

zakupiłem tablet Nvidia Shield K1, zastanawia mnie czas ładowania akumulatora - wynosi u mnie ok.8h. Jak to wygląda u Was? Czy nie jest to trochę przydługo? Ile godzin przy średnim użytkowaniu wytrzymuje wam tablet na jednym ładowaniu?

 

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

“Nvidia Shield Tablet K1 jest wyposażony w niewymienny akumulator o pojemności 5300 mAh. W zależności od intensywności użytkowania pozwala on na 1-2 dni pracy. Jeżeli będziecie z niego korzystać non stop, rozładuje się on po około 8-9 godzinach, podczas intensywnej gry starczy na około 3-4 godziny, zaś jeżeli będziecie go używać do okazyjnego przeglądania wiadomości, grania i oglądania filmów na YouTube, rozsądne będzie doładowanie go co około dwa dni. Tablet nie wspiera ładowania bezprzewodowego.”

 

PS: Ładujesz przez USB czy kabel sieciowy ?

Kabel sieciowy. ładowarka od innego tabletu output: 5.0V; 2.0A. Na pudełku jest podana informacja o napięciu wejściowym w zakresie 5-12V i natężeniu 2A także raczej jest zgodna.

Hmm nieco to dziwne bo ja np. mam telefon z baterią 3600 i ładuje mi tylko 2 godzinki, więc albo Nvidia się nie popisała albo masz uszkodzoną ładowarkę / sprzęt. 

Przesyłam dane na temat zużycia baterii. Moglibyście rzucić okiem i powiedzieć co o tym myślicie? 

Ustawienia_20170110_222434.png

Ustawienia_20170110_222449.png

Akurat to normalne zużycie.